Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Finn Iles sa v zjazde vo vysokej rýchlosti takmer zrazil s turistami

Toto bolo skutočne veľmi tesné. Turisti našťastie zareagovali veľmi rýchlo a uskočili z trate.
Biker

Kanadský zjazdár Finn Iles zažil adrenalínovú situáciu počas tréningu vo švajčiarskom Dorénaz. Na trati sa takmer zrazil s turistami, ktorých pred sebou nevidel, pretože boli v strmom úseku hneď za zákrutou.

Turisti našťastie zareagovali veľmi pohotovo a z trate stihli uskočiť do strany, takže nedošlo k zrážke.

„Som späť v Európe a testujem výbavu, tak som si povedal, že sa podelím o pohľad na jednu trať, na ktorej som trénoval v Dorenaz.“

Pozrite si tiež

„Mal som taký celkom strašidelný incident s turistami. Turistické a cyklistické trate sú tam vo veľmi tesnej blízkosti a toto je dobrá pripomienka dôležitosti dobrého značenia chodníkov pre oboch,“ napísal k videu Finn Iles.

Podobný nepríjemný incident sa stal minulý rok v Bikeparku Košútka slovenskému zjazdárovi Rasťovi Baránkovi, ktorý takmer skočil na chlapca stojaceho pod dropom.

Video z celej jazdy Finna Ilesa v Dorénaz:

Aktuality

Včera 22:40 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

Včera 18:18 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Včera 17:37 Jonathan Milan vyrovnal Pogačarov hetrik a v šprinte vyhral tretiu etapu na Giro d’Italia.

Taliansky šprintér je suverénne najlepším šprintérom na Gire a v trinástej etape zvíťazil pred Stanislawom Aniolkowskim a Philom Bauhausom.

Včera 12:42 Zranený fotograf fotí televízny prenos z Giro d’Italia a vytvára skvelé umelecké fotografie.

Jered Gruber je bezpochyby jedným z najlepších fotografov cestnej cyklistiky na svete. Musel však podstúpiť operáciu kolena, kvôli čomu nemôže fotiť na Gire, a tak si vymyslel skutočne kreatívny spôsob, ako zachytiť momenty na talianskej Grand Tour.

Včera 11:41 Fotogaléria: 15 skvelých fotografií z víťazstva Juliana Alaphilippea na Giro d’Italia.

„Išli sme najprv vo veľkej skupine a potom som si spolu s Mircom Maestrim povedal: Ideme. Aj on si dnes naozaj zaslúžil vyhrať, bol úžasný a spolupracovalo sa nám super.“

Zavrieť reklamu