Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Toto je pravdepodobne najhorší pád na bicykli, aký ste kedy videli

Austrálsky cyklista obišiel nejakým zázrakom po salte v rýchlosti 50km/h iba s pomliaždeným zadkom.
Martin Sarvaš
 Video: Toto je pravdepodobne najhorší pád na bicykli, aký ste kedy videli

Austrálsky cyklista Anthony Condon prežil, s veľkým dôrazom na slovo „prežil“, v roku 2015 pád, na ktorý do smrti nezabudne.

Jeho pád sa v tom čase stal „hitom“ internetu, pretože ho počas jazdy zachytil na kamere Condonov spolujazdec Adam Taylor.

Vo vysokej rýchlosti okolo 50km/h sa mu dostala do kolesa hliníková  tyč, ktorá ho v momente zastavila a katapultovala z bicykla. Tento pád sa určite môže zaradiť do kategórie najhorších pádov, aké si cyklista môže predstaviť.

55-ročný cyklista s veľkým šťastím vyviazol z pádu bez vážnych zranení a trvalých následkov: „Mám pomliaždený zadok.“

Hrozivý pád Anthonyho Condona:

„V tom momente som si myslel, že toto bude zlé. Toto bude bolieť. Spravil som akési salto. V žiadnom prípade som nemal nejakú kontrolu nad tým, čo sa dialo. V ďalšom momente som už len sedel na ceste,“ opísal Condon.

55-ročný Austrálčan z pobrežia Byron Bay mal po páde iba pár modrín a menších rezných rán.

Anthony Condon je skúseným cyklistom, ktorý sa venuje cyklistike už viac ako 30 rokov, takže nešlo o žiadnu chybu začiatočníka. Jednoducho mal smolu, aj keď sa s  určitosťou dá povedať, že mal veľké šťastie v nešťastí.

„Mal som veľké šťastie, že som sa vážne nezranil. Bolo to čisté šťastie. Jazdci za mnou zareagovali skutočne rýchlo a našťastie do mňa nikto ďalší nenarazil.“

Zatiaľ čo Condon vyviazol takmer bez zranení, jeho bicykel Canyon nemal také šťastie.

V momente, keď hliníková tyč zastavila bicykel, doslova roztrhla koleso, rozrezala špice a rozpolila vidlicu. Bicykel spravil vo vzduchu zopár premetov a neprežil to ani rám, ktorý bol na viacerých miestach zlomený.

„Som smutný, že som prišiel o svoj pretekársky bicykel. Tento víkend možno pôjdem nakupovať,“ dodal Condon.

Celé video z hrozivého pádu Anthonyho Condona:

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu