Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Jakobsen prešprintoval Van Aerta a vyhral druhú etapu Paríž-Nice (+video)

Fabio Jakobsen vyhral suverénne a pripísal si už šieste víťazstvo v prebiehajúcej sezóne, takže pravdepodobnosť jeho štartu na Tour de France sa stále zvyšuje.
Martin Sarvaš
Jakobsen prešprintoval Van Aerta a vyhral druhú etapu Paríž-Nice (+video)

Foto: A.S.O./Alex Broadway

Keďže šprintérske ambície v úvodnej etape pretekov Paríž-Nice 2022 zmarila trojica tímu Jumbo-Visma Laporte, Van Aert a Roglič, šprintéri si chceli napraviť chuť v druhej etape.

Tím Jumbo-Visma sa v silnom vetre pokúšal viackrát roztrhať pelotón, no do šprintu sa dostal aj Fabio Jakobsen (Quick-Step Alpha Vinyl), ktorý má momentálne skvelú formu a dokázal prešprintovať Wouta van Aerta, ktorý stratil veľa síl na čele balíku v priebehu celého dňa.

Jakobsen vyhral suverénne a pripísal si už šieste víťazstvo v prebiehajúcej sezóne, takže pravdepodobnosť jeho štartu na Tour de France sa stále zvyšuje.

Prečítajte si tiež

V celkovom poradí vedie stále Christophe Laporte, no viacero silných pretekárov stratilo veľa času. Obhajca titulu Max Schachmann (Bora-Hansgrohe), Guillaume Martin (Cofidis) a Brandon McNulty (UAE Team Emirates) stratili 1:29 minúty, João Almeida (UAE Team Emirates) stratil 1:53 min, zatiaľ čo David Gaudu (Groupama-FDJ) spadol a prišiel ako posledný s takmer 10-minútovou stratou.

„V Quickstepe milujeme jazdu vo vetre a boli sme tam vo štvorici. Som rád, že som to mohol pre tím takto zakončiť,“ povedal Jakobsen a naznačil silu Van Aerta, Laporteho a Rogliča, troch najlepších z prvej etapy.

„Musím povedať, že chalani z Jumbo boli v trojici opäť medzi najsilnejšími. Rozhodne to nebolo ľahké, ale ako som povedal, milujeme vietor a pred etapou sme mali veľa motivácie. Aj keď počas ma poriadne boleli nohy, keďže sme išli 60km na plný plyn, stále sme to zvládli,“ dodal Jakobsen.

Zostrih 2. etapy Paríž-Nice 2022

Výsledky 2. etapy Paríž-Nice 2022

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu