Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Zlodej v Prahe ukradol bicykel, nasledovala vtipná, ale krátka naháňačka s políciou

Zlodej ukradol bicykel v hodnote 2500 eur. Skúsil utiecť, ale naháňačka s policajtami sa skončila veľmi rýchlo. Majiteľ mal totiž v bicykli zabudované GPS zariadenie.
Martin Sarvaš
 Video: Zlodej v Prahe ukradol bicykel, nasledovala vtipná, ale krátka naháňačka s políciou

Zlodej sa pokúsil ukradnúť v Prahe bicykel v hodnote 2500 eur, no majiteľ v ňom mal zabudované GPS zariadenie. Keď v práci uvidel, že bicykel je v pohybe, ihneď kontaktoval políciu.

Najbližšia hliadka polície uvidela zlodeja a autom sa za ním rozbehla. Keď však zlodej uvidel modro-červené majáky, začal šliapať do pedálov a snažil sa ujsť krížom cez lokálny park.

Policajti ho na aute prenasledovali aj krížom cez trávu. Zlodej vyšiel na cestu a za najbližšou križovatkou to vzdal a nechal sa zatknúť.

„Policajte z pohotovostnej motorizovanej jednotky zadržali muža, ktorý sa im pokúsil prejsť na odcudzenom bicykli za šesťdesiat tisíc českých korún. Bicykel chvíľku pred zadržaním odcudzil z uzamknutej kočíkárne v dome v Južnom Meste, do ktorej sa násilím vlámal. Keď potom uvidel policajné auto za chrbátom, začal šliapať do pedálov, aby im ušuel,“ uviedol hovorca Polície SR Jan Rybanský.

„Batoh, ktorý mal na chrbte, potom navyše ukrýval nielen rozlomené zámky, ale aj skrutkovače, štiepacie kliešte a páčidlo. Na stopu podozrivého naviedol policajtov sám majiteľ, ktorý mal v bicykli zabudovaný systém GPS a v práci si všimol, že je bicykel v pohybe, hoci mal byť v kočikárni. Celú udalosť tak obratom nahlásil na linku 158,“ okomentoval Rybanský.

Video z naháňačky a zatknutia zlodeja bicyklu v Prahe:

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu