Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Musíte vidieť: Angličan dokázal na BMX ako prvý na svete šialený trik triple flair

"Je to jeden z tých trikov, ktoré môžete vyskúšať len niekoľkokrát, pretože keď spadnete, nasleduje skutočne tvrdý pád," opísal britský BMX jazdec Kieran Reilly.
Martin Sarvaš

Prvý triple flair na svete v podaní Kierana Reillyho:

Britský BMX jazdec Kieran Reilly sa zapísal do kníh histórie BMX, keď sa mu ako prvému na svete podarilo spraviť šialený trik – triple flair.

Ide o trik, pri ktorom jazdec spraví tri backflipy (salto vzad), pričom pri poslednom sa ešte otočí okolo vlastnej osi o 180 stupňov. Jazdec pritom dopadá na rampe vedľa miesta odrazu.

Historicky prvému triku triple flair na svete však predchádzali dlhé dni pádov a neúspešných pokusov na špeciálnej rampe v Asylum Skateparku v Nottinghamshire v Anglicku.

Trik sa mu podaril presne po 13 dňoch tréningu a predchádzalo mu 20 neúspešných pokusov.

„Je to jeden z tých trikov, ktoré môžete vyskúšať len niekoľkokrát, pretože keď spadnete, nasleduje skutočne tvrdý pád,“ opísal Kieran Reilly.

„Nedokázal by som to bez pomoci od Red Bullu, ktorý pre mňa zostavil úžasný tím ľudí hneď, ako som si povedal, že mám iba malú šancu na triple flair. Pomohli postaviť úžasnú rampu v Asylum Skateparku s prispôsobenou úpravou pre tento trik, ktorý vyhovoval všetkým mojim potrebám.“

„Je to sen jazdiť s prilbou Red Bull na hlave, zakaždým, keď ju zahliadnem, spomeniem si na to, ako ďaleko som sa dostal a ako ďalej sa chcem v BMX ako športe posunúť. “

Video z príprav i všetkých pokusov Kierana Reillyho o historicky prvý triple flair na BMX:

Aktuality

Včera 11:32 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích bicyklov Focus.

Medzi testovacími modelmi sú aj gravel Atlas, trailový Jam a elektrobicykle Sam², Jam² či Thron².

Včera 11:26 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích zariadení Garmin.

Medzi testovacími zariadeniami si môžete vybrať z rôznych modelov cyklopočítačov a hodiniek vrátane najnovších športových hodiniek Garmin fenix 7 v rôznych prevedeniach.

Včera 10:54 Sivakov bol poriadne nahnevaný, pretože si omylom vymazal dáta „najťažšej jazdy v živote“ (+video).

Jazdec tímu Ineos Grenadiers si chcel vo svojom Garmine uložiť jazdu z náročnej horskej etapy Giro d’Italia, avšak dotykový displej bol po daždi mokrý a aj keď stlačil „uložiť jazdu“, jeho cyklopočítač zaznamenal signál „zahodiť“.

Včera 10:16 Birell BikeFest 2022: Detaily súťaže Garmin Slopestyle FMB World Tour SILVER Event.

Po prvýkrát si v tejto disciplíne na Birell BikeFeste zasúťažia aj ženy.

26.05.2022 Únik „ukradol“ šprintérom poslednú možnosť na Gire, vyhral Dries De Bondt.

V celkovom hodnotení vedie aj naďalej Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), avšak z Gira odstúpil João Almeida pre pozitívny test na Covid-19, takže pretekári za ním (4. miesto) sa posunuli o jednu priečku vyššie.

Zavrieť reklamu