Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Trenažéry

Test: Trenažér Wahoo Kickr

Hodnotenie: 4.5/5
1 199,99
Biker
  • Typ: Priamy pohon
  • Maximálna záťaž: 2 200 W
  • Maximálny simulovaný sklon: 20 %
  • Hmotnosť: 21,5 kg
  • Zotrvačník: 7,25 kg
  • Kazeta súčasť balenia: Áno
  • Hlučnosť: 61 dB
  • Cena: 1 199,99 Eur

Kickr je najvyšší model od značky Wahoo. Ponúka fantastický pocit pri používaní vďaka relatívne veľkému zotrvačníku s hmotnosťou 7,25 kg a zároveň je veľmi tichý.

Nastavenie trenažéra je veľmi jednoduché, Kickr je dodávaný s kazetou a dlhým napájacím káblom, takže asi nebudete potrebovať predlžovací kábel.

Po nastavení trenažéra budete mať k dispozícii veľmi pevný a stabilný stroj pre šprinty so záťažou až do 2 200 W a simulovaným stúpaním do 20% – nie sú to najvyššie hodnoty v teste, ale drvivej väčšine cyklistov by mali stačiť.

Presnosť merania výkonu sa oproti modelu Wahoo Kickr 2019 zlepšila z +/- 2% na +/- 1% a trenažér sa teraz dokáže automaticky kalibrovať.

Oproti predchádzajúcemu modelu sú iné aj oporné body, ktoré umožňujú päťstupňový bočný náklon čo poskytuje realistickejší pocit z jazdy.

Trenažér Kickr nedisponuje žiadnymi nezmyselnými funkciami ani špecifikáciami no zároveň nie je lacný, ale vo všetkom, na čo je určený v tom bez zaváhania vyniká.

Vaše komentáre

Aktuality

18:13 Nora Jenčušová dosiahla skvelý výsledok, skončila piata v 2. etape Okolo Burgosu (+video).

Iba 20-ročná slovenská cyklistka tímu Bepink si pripísala najväčší úspech v kariére. Jenčušová bola v úniku s ďalšími šiestimi pretekárkami a víťazkou etapy sa stala jej talianska tímová kolegyňa Matilde Vitillo, ktorá bola najrýchlejšia v záverečnom šprinte.

17:52 Peter Sagan trpel na jar postcovidovým syndrómom, v Utahu trénuje aj na horskom bicykli.

Jeho tréner Jens Van Beylen povedal, že Saganov zdravotný stav sa zlepšuje a túto jar trpel dlhým covidom: „Peter sa cítil unavený. Po tréningu a po pretekoch ho boleli nohy. To ešte nikdy necítil. Urobili sme celý rad testov, no nepodarilo sa nám nájsť konkrétnu príčinu jeho problémov.“ (Het Laatste Nieuws)

17:11 Arnaud Démare vyhral 13. etapu a potvrdil, že je najlepší šprintér na Gire.

Pelotón dobehol únik tesne pred cieľom a v šprinte skončil za Démarom na druhom mieste Phil Bauhaus a tretí Mark Cavendish. Počas etapy odstúpil Romain Bardet, ktorý bol jedným z najväčším favoritom v celkovom hodnotení.

12:55 Chystá Cube predstavenie nového ultraľahkého aero bicykla?

Nové bicykle sa objavili na Giro d’Italia u jazdcov tímu Intermarché-Wanty-Gobert.

12:01 Kvíz: Ako dobre poznáte náradie na servis bicykla? | Súťaž o vysokotlakový čistič Kärcher K5 Compact.

Otestujte sa v kvíze a zapojte sa do súťaže o vysokotlakový čistič Kärcher K5 Compact aj a sadu šiestich čistiacich prostriedkov v celkovej hodnote 338 eur.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu