Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Trenažéry

Test: Trenažér Saris H3

Hodnotenie: 4.5/5
1 099
Biker
  • Typ: Priamy pohon
  • Maximálna záťaž: 2 000 W
  • Maximálny simulovaný sklon: 20%
  • Hmotnosť: 21,3 kg
  • Zotrvačník: 9 kg
  • Kazeta súčasť balenia: Nie
  • Hlučnosť: 61 dB
  • Cena: 1099,- Eur

Model H3 je na vrchole radu smart trenažérov Saris a nadväzuje na obľúbený model H2. Zníženie úrovne hluku bolo jednou z hlavných priorít spoločnosti Saris a v prípade modelu H3 sa jej to určite podarilo – pri rýchlosti 20 km/h dosahuje hlučnosť len 61 dB a je skutočne veľmi tichý.

Pocit z jazdy je dobrý, pričom solídny 9-kilový zotrvačník prispieva k veľmi realistickému pocitu z jazdy. S hmotnosťou 21,3 kg je to veľmi stabilný trenažér, a aj keď sa s ním dosť ťažko narába, Saris do jeho konštrukcie zahrnul aspoň rukoväť, ktorá narábanie s trenažérom výrazne uľahčuje.

Maximálna záťaž H3 je 2 000 W a dokáže simulovať 20-percentný sklon. Údaje o výkone sa pohybovali vrámci deklarovanej presnosti +/- 2 %, čo by malo byť pre väčšinu jazdcov viac než dostatočné. Má veľa možností, ktoré sa vám budú páčiť a cena 1099 eur je tiež konkurencieschopná.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 17:22 Mladý Kolumbijčan Buitrago vyhral aj napriek pádu náročnú horskú etapu na Giro d’Italia (+video).

Richard Carapaz si udržal ružový dres a v celkovom hodnotení sa posunul na tretie miesto Mikel Landa, ktorý po 17. etape stráca 1:05 minúty. Druhý je aj naďalej Jai Hindley s trojsekundovou stratou.

Včera 14:55 Video: Jan Hirt vyhral etapu na Gire s povoleným zadným kolesom v záverečnom kopci i zjazde.

„Záverečný kopec a zjazd som mal vysunutú osku zo zadného kolesa. Bicykel bol nestabilný, reťaz neustále skákala a brzdové platničky sa poriadne šúchali o kotúče, ale na výmenu bicykla nebol čas,“ opísal 31-ročný český pretekár, ktorý si v 16. etape pripísal najväčší úspech v kariére.

Včera 12:15 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích bicyklov Canyon.

Canyon prinesie do Kálnice 16 testovacích bicyklov, takže si rýchlo vyberte a rezervujte si ten svoj, kým nie je neskoro.

Včera 11:51 Holanďanka Van Dijk prekonala svetový rekord v hodinovke, na dráhe išla priemernou rýchlosťou 49,254 km/h.

Doterajší svetový rekord z minulého roku prekonala o 849 metrov a takmer vyrovnala rekord legendárneho Eddyho Merckxa z roku 1972.

Včera 11:51 Fotogaléria: Ako Ellen van Dijk prekonala svetový rekord v hodinovke.

35-ročná cyklistka Ellen van Dijk išla na dráhe vo velodróme Velodrome Suisse vo švajčiarskom Grenchene 60 minút priemernou rýchlosťou 49,254 km/h. Doterajší svetový rekord z minulého roku prekonala o 849 metrov a takmer vyrovnala rekord legendárneho Eddyho Merckxa z roku 1972. Pozrite si fotografie z prípravy, samotnej rekordnej jazdy i nasledovných osláv.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu