Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Trenažéry

Test: Trenažér Tacx Neo 2T

Hodnotenie: 4.5/5
1 279
Biker
  • Typ: Priamy pohon
  • Maximálna záťaž: 2 200 wattov
  • Maximálny simulovaný sklon: 25 %
  • Hmotnosť: 21,5 kg
  • Hmotnosť zotrvačníka: Virtuálna
  • Kazeta súčasť balenia: Nie
  • Hlučnosť: 61dB
  • Cena: 1279,- Eur

Neo 2T je najvyšší model z ponuky smart trenažérov od firmy Tacx a tomu zodpovedá aj jeho cena. Vyzerá ako vesmírna loď a jeho špecifikácia a výkon patria k tým najlepším.

Neo 2T využíva sústavu magnetov na vytvorenie virtuálneho zotrvačníka, čo sa prejavuje vo fantastickom pocite z jazdy a ponúka schopnosť meniť úroveň zotrvačnosti v závislosti od virtuálneho terénu. Tacx deklaruje presnosť merania výkonu Neo 2T na +/- 1 %, čo je v tomto teste najlepšia hodnota.

Pri jeho cene je trochu sklamaním, že kazeta nie je zahrnutá v sete a s hmotnosťou 21,5 kg sa bez rukoväte ťažšie prenáša. Celkovo je však Neo 2T po výkonovej stránke tak dobrý, ako len môže byť.

Trenažér sa dá používať bez zdroja elektrickej energie (je to vhodný na rozohriatie pred pretekmi) plus je to jeden z najtichších dostupných trenažérov na trhu. Jediný skutočný problém je, či si ho môžete dovoliť alebo nie.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 17:22 Mladý Kolumbijčan Buitrago vyhral aj napriek pádu náročnú horskú etapu na Giro d’Italia (+video).

Richard Carapaz si udržal ružový dres a v celkovom hodnotení sa posunul na tretie miesto Mikel Landa, ktorý po 17. etape stráca 1:05 minúty. Druhý je aj naďalej Jai Hindley s trojsekundovou stratou.

Včera 14:55 Video: Jan Hirt vyhral etapu na Gire s povoleným zadným kolesom v záverečnom kopci i zjazde.

„Záverečný kopec a zjazd som mal vysunutú osku zo zadného kolesa. Bicykel bol nestabilný, reťaz neustále skákala a brzdové platničky sa poriadne šúchali o kotúče, ale na výmenu bicykla nebol čas,“ opísal 31-ročný český pretekár, ktorý si v 16. etape pripísal najväčší úspech v kariére.

Včera 12:15 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích bicyklov Canyon.

Canyon prinesie do Kálnice 16 testovacích bicyklov, takže si rýchlo vyberte a rezervujte si ten svoj, kým nie je neskoro.

Včera 11:51 Holanďanka Van Dijk prekonala svetový rekord v hodinovke, na dráhe išla priemernou rýchlosťou 49,254 km/h.

Doterajší svetový rekord z minulého roku prekonala o 849 metrov a takmer vyrovnala rekord legendárneho Eddyho Merckxa z roku 1972.

Včera 11:51 Fotogaléria: Ako Ellen van Dijk prekonala svetový rekord v hodinovke.

35-ročná cyklistka Ellen van Dijk išla na dráhe vo velodróme Velodrome Suisse vo švajčiarskom Grenchene 60 minút priemernou rýchlosťou 49,254 km/h. Doterajší svetový rekord z minulého roku prekonala o 849 metrov a takmer vyrovnala rekord legendárneho Eddyho Merckxa z roku 1972. Pozrite si fotografie z prípravy, samotnej rekordnej jazdy i nasledovných osláv.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu