Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Trenažéry

Test: Trenažér Elite Suito

Hodnotenie: 4.5/5
669
Biker
  • Typ: Priamy pohon
  • Maximálna záťaž: 1 900 W
  • Maximálny simulovaný sklon: 15 %
  • Hmotnosť: 14,5 kg
  • Zotrvačník: 3,5 kg
  • Kazeta súčasť balenia: Áno
  • Hlučnosť: 73 dB
  • Cena: 669,- Eur

Model Suito sa nachádza v ponuke smart trenažérov Elite s priamym pohonom medzi špičkovým modelom Direto XR a lacným modelom Zumo.

Trenažér je pripravený na používanie hneď po vybalení z krabice, takže s jeho nastavením a s jazdou na ňom je minimum starostí. Je to vynikajúca „plug-and-play“ alternatíva.

Dodáva sa s nainštalovanou 11-rýchlostnou kazetou Shimano 105. Súčasťou balenia sú aj adaptéry pre 142 mm osky a podložka predného kolesa, čo v tejto cenovej kategórii nie je zvyčajné.

Dojem z jazdy je veľmi dobrý a prekvapila nás aj jeho stabilita vzhľadom na menšiu veľkosť zotrvačníka, a to aj keď sme intenzívne pedálovali.

Suito dokáže simulovať stúpanie do 15 % sklonu, maximálne zaťaženie je 1900 W. Silnejším jazdcom sa môže zdať tento trenažér trochu poddimenzovaný, ale väčšine cyklistov bude stačiť.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 17:22 Mladý Kolumbijčan Buitrago vyhral aj napriek pádu náročnú horskú etapu na Giro d’Italia (+video).

Richard Carapaz si udržal ružový dres a v celkovom hodnotení sa posunul na tretie miesto Mikel Landa, ktorý po 17. etape stráca 1:05 minúty. Druhý je aj naďalej Jai Hindley s trojsekundovou stratou.

Včera 14:55 Video: Jan Hirt vyhral etapu na Gire s povoleným zadným kolesom v záverečnom kopci i zjazde.

„Záverečný kopec a zjazd som mal vysunutú osku zo zadného kolesa. Bicykel bol nestabilný, reťaz neustále skákala a brzdové platničky sa poriadne šúchali o kotúče, ale na výmenu bicykla nebol čas,“ opísal 31-ročný český pretekár, ktorý si v 16. etape pripísal najväčší úspech v kariére.

Včera 12:15 Birell BikeFest 2022: Zoznam testovacích bicyklov Canyon.

Canyon prinesie do Kálnice 16 testovacích bicyklov, takže si rýchlo vyberte a rezervujte si ten svoj, kým nie je neskoro.

Včera 11:51 Holanďanka Van Dijk prekonala svetový rekord v hodinovke, na dráhe išla priemernou rýchlosťou 49,254 km/h.

Doterajší svetový rekord z minulého roku prekonala o 849 metrov a takmer vyrovnala rekord legendárneho Eddyho Merckxa z roku 1972.

Včera 11:51 Fotogaléria: Ako Ellen van Dijk prekonala svetový rekord v hodinovke.

35-ročná cyklistka Ellen van Dijk išla na dráhe vo velodróme Velodrome Suisse vo švajčiarskom Grenchene 60 minút priemernou rýchlosťou 49,254 km/h. Doterajší svetový rekord z minulého roku prekonala o 849 metrov a takmer vyrovnala rekord legendárneho Eddyho Merckxa z roku 1972. Pozrite si fotografie z prípravy, samotnej rekordnej jazdy i nasledovných osláv.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu