Tadej Pogačar odmietol astronomickú ponuku Ineosu s ročným platom 18 miliónov eur

23-ročný slovinský cyklista a dvojnásobný víťaz Tour de France mal ponuku zmluvy na tri roky od tímu Ineos, ktorá by strojnásobila jeho plat v UAE Emirates.

Slovinský cyklista Tadej Pogačar odmietol šialene vysokú ponuku zmluvy od tímu Ineos. Britský tím mu podľa talianskeho novinára RAI Beppe Contiho ponúkal ročný plat 18 miliónov eur a zmluvu na tri roky.

Ak je táto ponuka Ineosu pravdivá, iba 23-ročný Slovinec by sa dostal na trojnásobok platu, aký má v jeho súčasnom tíme UAE Team Emirates a bolo by to ekvivalentom platu, aký má viacero top futbalistov na svete.

Dvojnásobný víťaz Tour de France však nedávno podpísal najdlhší kontrakt v histórii cyklistiky, keď sa  s tímom UAE dohodol na zmluve na ďalších šesť sezón, a teda do konca roku 2027. Výška jeho platu nie je verejná, podobne ako u iných profesionálnych cyklistov, avšak pohybuje sa okolo 6 miliónov eur ročne.

Prestup Pogačara do Ineosu je však veľmi nepravdepodobný, a to nielen z dôvodu, že má už podpísanú zmluvu s UAE, ale ak by mal Ineos zaplatiť slovinskému cyklistovi 18 miliónov ročne, prakticky by to znamenalo, že by naňho minuli veľkú časť celého ročného rozpočtu britského tímu.

Okrem toho, tímu UAE posilnil tím pre sezónu 2022 práve pre podporu Tadeja Pogačara na budúcoročnej Tour de France. Slovinec bude mať podporu v silných vrchároch ako Joao Almeida, George Bennett či Marc Soler, ktorí prichádzajú do UAE ako nové posily  z tímov QuickStep, Jumbo-Visma resp. Movistar.

Je však tiež veľmi pravdepodobné, že ide o vymyslenú informáciu. Novinár portálu Cyclingnews Stephen Farrand priamo kontaktoval agenta Tadeja Pogačara, ktorý túto informáciu vyvrátil: „Čistý výmysel,“ píše Farrand.

Tadej Pogačar má za sebou neuveriteľne úspešnú sezónu, v ktorej sa mu podarilo nielen obhájiť titul z najťažšieho etapáku Tour de France, ale vyhral aj dva monumenty Okolo Lombardie a Liège-Bastogne-Liège či kratšie etapové preteky UAE Tour a Tirreno-Adriatico.

Celkovo odpretekal Pogačar v roku 2021 79 dní, z čoho 13-krát vyhral a až 33-krát sa umiestnil v najlepšej trojke.

Kvíz: Poznáte víťazov najťažších cestných pretekov v sezóne 2021?