Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Pred rokom takmer neprežil hrozivý pád, teraz vyhral etapu na pretekoch Okolo Valónska

"Myslím si, že toto znamená koniec mojej rehabilitácie a môžem povedať, že som sa konečne vrátil," povedal na pódiu Jakobsen.
Martin Sarvaš
Pred rokom takmer neprežil hrozivý pád, teraz vyhral etapu na pretekoch Okolo Valónska

Fabio Jakobsen vyhral druhú etapu pretekov Okolo Valónska 2021, keď v záverečnom šprinte porazil Fernanda Gaviriu.

Holandský cyklista si pripísal prvé víťazstvo po roku od nepríjemného pádu v prvej etape pretekov Okolo Poľska.

Pretekár tímu Jumbo-Visma Dylan Groenewegen vytlačil v záverečnom špurte Jakobsena, ktorý v plnej rýchlosti okolo 80km/h vrazil do zábran. 24-ročný Jakobsen utrpel pri páde vážne poranenia hlavy, mal rozdrvenú sánku, poškodené horné dýchacie cesty a stratil veľa krvi.

Prvú etapu Okolo Valónska 2021 vyhral práve Dylan Groenewegen, pre ktorého to bolo rovnako prvé víťazstvo od nepríjemného incidentu v Poľsku.

Fabio Jakobsen absolvoval viacero operácií a dlhý proces rehabilitácií. Na bicykli začal zľahka trénovať v novembri 2020 a prvé preteky absolvoval v apríli 2021. Holandskému šprintérovi trvalo necelé štyri mesiace, kým sa dostal späť do formy a na cieľovej čiare opäť zdvihol ruky.

„Myslím si, že toto znamená koniec mojej rehabilitácie a môžem povedať, že som sa konečne vrátil. Teším sa na výhry v ďalších etapách,“ povedal na pódiu Jakobsen.

Záver 2. etapy Okolo Valónska:

„Musím sa poďakovať mnohým ľudom. Priateľke, rodine, všetkým doktorom i celému tímu, bez ktorých by som to nedokázal a je to aj ich víťazstvo.“

„S tímom sme pracovali na mojom návrate a oplatilo sa to. Skutočne sa veľmi tesím a som rád, že som spojil svoju budúcnosť práve s QuickStepom.“

„Posledných pár mesiacov bolo ťažkých a musel som sa prekonávať isté prekážky, no stále som bojoval a je krásne teraz stáť na pódiu. Bol to dlhý proces, takže je to pre mňa veľmi emotívne. Predtým som už nejaké preteky vyhral, ale toto víťazstvo je skutočne výnimočné,“ dodal Jakobsen.

 

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu