Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
Novinky

Pred rokom takmer neprežil hrozivý pád, teraz vyhral etapu na pretekoch Okolo Valónska

"Myslím si, že toto znamená koniec mojej rehabilitácie a môžem povedať, že som sa konečne vrátil," povedal na pódiu Jakobsen.
Martin Sarvaš

Fabio Jakobsen vyhral druhú etapu pretekov Okolo Valónska 2021, keď v záverečnom šprinte porazil Fernanda Gaviriu.

Holandský cyklista si pripísal prvé víťazstvo po roku od nepríjemného pádu v prvej etape pretekov Okolo Poľska.

Pretekár tímu Jumbo-Visma Dylan Groenewegen vytlačil v záverečnom špurte Jakobsena, ktorý v plnej rýchlosti okolo 80km/h vrazil do zábran. 24-ročný Jakobsen utrpel pri páde vážne poranenia hlavy, mal rozdrvenú sánku, poškodené horné dýchacie cesty a stratil veľa krvi.

Prvú etapu Okolo Valónska 2021 vyhral práve Dylan Groenewegen, pre ktorého to bolo rovnako prvé víťazstvo od nepríjemného incidentu v Poľsku.

Fabio Jakobsen absolvoval viacero operácií a dlhý proces rehabilitácií. Na bicykli začal zľahka trénovať v novembri 2020 a prvé preteky absolvoval v apríli 2021. Holandskému šprintérovi trvalo necelé štyri mesiace, kým sa dostal späť do formy a na cieľovej čiare opäť zdvihol ruky.

„Myslím si, že toto znamená koniec mojej rehabilitácie a môžem povedať, že som sa konečne vrátil. Teším sa na výhry v ďalších etapách,“ povedal na pódiu Jakobsen.

Záver 2. etapy Okolo Valónska:

„Musím sa poďakovať mnohým ľudom. Priateľke, rodine, všetkým doktorom i celému tímu, bez ktorých by som to nedokázal a je to aj ich víťazstvo.“

„S tímom sme pracovali na mojom návrate a oplatilo sa to. Skutočne sa veľmi tesím a som rád, že som spojil svoju budúcnosť práve s QuickStepom.“

„Posledných pár mesiacov bolo ťažkých a musel som sa prekonávať isté prekážky, no stále som bojoval a je krásne teraz stáť na pódiu. Bol to dlhý proces, takže je to pre mňa veľmi emotívne. Predtým som už nejaké preteky vyhral, ale toto víťazstvo je skutočne výnimočné,“ dodal Jakobsen.

 

Vaše komentáre

Aktuality

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

30.09.2022 Musíte vidieť: Thomas Genon vo videu Mine Line odkazuje na históriu svojho starého otca.

Vo videu Mine Line uvidíte Thomasa Genona so svojím vybrúseným štýlom v opustenej uhoľnej bani na okraji jeho rodného mesta Liége v Belgicku. V tejto bani kedysi pracoval jeho starý otec. Thomas Genon vo videu pokračuje v príbehu svojho predka, kope a tvaruje epické línie na tomto pre neho a jeho rodinu špeciálnom mieste.

30.09.2022 Francúzsky cyklista Pierre Barbier oslavoval priskoro, v šprinte prehral o 0,4 milisekúndy (+video).

Cieľová fotografia ukázala, že víťazom sa stal Talian Jonathan Milan.

30.09.2022 Prečo sa špekuluje o prestupe Remca Evenepoela do Ineosu?

Manažér tímu QuickStep-AlphaVinyl Patrick Lefevere vyvolal kolotoč špekulácií, keď povedal, že šéf tímu Ineos Grenadiers Dave Brailsford mu poslal správu v znení: „Ak ho jedného dňa budeš chcieť predať, zavolaj mi.“ (Velonews)

30.09.2022 Musíte vidieť: Jake Byrne a jeho nezameniteľný štýl vo videu Let it Byrne.

Jake Byrne je 27-ročný jazdec pochádzajúci z Perthu v Austrálii. Presťahoval sa však do Queenstownu na Nový Zéland. V meste plnom svetových jazdcov si vyslúžil povesť jedného z najviac nedocenených bikerov. Jeho štýl je neskutočný!

Zavrieť reklamu