Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Pred rokom takmer neprežil hrozivý pád, teraz vyhral etapu na pretekoch Okolo Valónska

"Myslím si, že toto znamená koniec mojej rehabilitácie a môžem povedať, že som sa konečne vrátil," povedal na pódiu Jakobsen.
Martin Sarvaš

Fabio Jakobsen vyhral druhú etapu pretekov Okolo Valónska 2021, keď v záverečnom šprinte porazil Fernanda Gaviriu.

Holandský cyklista si pripísal prvé víťazstvo po roku od nepríjemného pádu v prvej etape pretekov Okolo Poľska.

Pretekár tímu Jumbo-Visma Dylan Groenewegen vytlačil v záverečnom špurte Jakobsena, ktorý v plnej rýchlosti okolo 80km/h vrazil do zábran. 24-ročný Jakobsen utrpel pri páde vážne poranenia hlavy, mal rozdrvenú sánku, poškodené horné dýchacie cesty a stratil veľa krvi.

Prvú etapu Okolo Valónska 2021 vyhral práve Dylan Groenewegen, pre ktorého to bolo rovnako prvé víťazstvo od nepríjemného incidentu v Poľsku.

Pozrite si tiež

Fabio Jakobsen absolvoval viacero operácií a dlhý proces rehabilitácií. Na bicykli začal zľahka trénovať v novembri 2020 a prvé preteky absolvoval v apríli 2021. Holandskému šprintérovi trvalo necelé štyri mesiace, kým sa dostal späť do formy a na cieľovej čiare opäť zdvihol ruky.

„Myslím si, že toto znamená koniec mojej rehabilitácie a môžem povedať, že som sa konečne vrátil. Teším sa na výhry v ďalších etapách,“ povedal na pódiu Jakobsen.

Záver 2. etapy Okolo Valónska:

„Musím sa poďakovať mnohým ľudom. Priateľke, rodine, všetkým doktorom i celému tímu, bez ktorých by som to nedokázal a je to aj ich víťazstvo.“

„S tímom sme pracovali na mojom návrate a oplatilo sa to. Skutočne sa veľmi tesím a som rád, že som spojil svoju budúcnosť práve s QuickStepom.“

„Posledných pár mesiacov bolo ťažkých a musel som sa prekonávať isté prekážky, no stále som bojoval a je krásne teraz stáť na pódiu. Bol to dlhý proces, takže je to pre mňa veľmi emotívne. Predtým som už nejaké preteky vyhral, ale toto víťazstvo je skutočne výnimočné,“ dodal Jakobsen.

Prečítajte si tiež

Otestujte sa

 

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu