Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Kto vyhral súťaž o najdlhšie wheelie v strede etapy Tour de France?

Jednoznačný víťaz udržal predné koleso nad zemou až 174 metrov.
Martin Sarvaš

Holandskí vlogeri zorganizovali počas 15. etapy Tour de France súťaž o najdlhšie wheelie. Na ceste vyznačili štartovú čiaru a jeden z vlogerov vyzýval pretekárov, aby predviedli čo najlepšie wheelie.

Ako prvý prešiel okolo Američan Sepp Kuss, ktorý však nemal sily na wheelie, keďže šetril energiu a napokon etapu vyhral. O chvíľu prechádzal jeho tímový kolega Wout van Aert, ktorého wheelie bolo vskutku veľmi biedne a predné koleso zdvihol ledva na pár centimetrov.

Najštýlovejšie wheelie predviedol španielsky cyklista Iván García z tímu Movistar, ktorý išiel po zadnom kolese bez toho, aby sa držal riadidiel.

Víťazom súťaž o najdlhšie wheelie sa stal Nemec Max Walscheid z tímu Qhubeka NextHash a predné koleso udržal nad zemou až 174 metrov, pričom išiel do kopca a ešte aj cez prudkú zákrutu.

Bohužiaľ, súťaže sa nemohol zúčastniť Peter Sagan, ktorý z Tour de France odstúpil pre zranenie kolena a nedávno musel podstúpiť operáciu.

Víťazné wheelie Maxa Walscheida:

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tour de Tietema Cycling Team (@tourdetietema)

 

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Zavrieť reklamu