Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Peter Sagan musel podstúpiť operáciu kolena po skončení na Tour de France

Dôvodom bol zápal, ktorý sa mu vytvoril v hlbokej rane spôsobenej prevodníkom pri páde v tretej etape.
Martin Sarvaš
Peter Sagan musel podstúpiť operáciu kolena po skončení na Tour de France

Peter Sagan skončil na Tour de France 2021 pred začiatkom 12. etapy z dôvodu zhoršenia stavu jeho zraneného kolena.

Trojnásobný majster sveta si zranil koleno pri páde v tretej etape, keď ho poslal k zemi Austrálčan Caleb Ewan (Lotto Soudal). Koleno mu pri páde poranil prevodník a pri šprinte v 10. etape si opäť narazil koleno o riadidlá.

V kolene sa však Saganovi vytvorila tzv. burza (tekutinou naplnený „hlienový vak“), na ktorú nezaberali antibiotiká a vak museli odstrániť lekári operačne.

Pád Petra Sagana v 3. etape Tour de France 2021:

„Chcel by som vám dať nové informácie o mojom stave po odstúpení z Tour de France,“ napísal Peter Sagan.

„Najprv by som chcel poďakovať manažmentu tímu Bora-Hansgrohe, tímovým doktorom a najmä hlavnému doktorovi Christopherovi Edlerovi za podporu už od pádu v tretej etape. Ďalej sa chcem poďakovať za všetky podporné správy od spolujazdcov, kamarátov a fanúšikov z celého sveta. Veľmi si to cením.“

Peter Sagan ďalej opísal, čo sa vlastne stalo s kolenom a prečo mu ho museli operovať:

„V tretej etape som utrpel hlbokú ranu v kolene nad jabĺčkom, ktorú spôsobil prevodník pri páde. Vyčistili mi ju najlepšie, ako sa dalo, aby sa predišlo zápalu zo špiny a oleju z reťaze. Napriek tomu sa vytvoril v burze zápal nad jabĺčkom a, bohužiaľ, liečba antibiotikami nedokázala zabrániť infekcii.“

„Jedinou možnosťou bolo skončiť na Tour de France a odstrániť burzu operačne. Našťastie išlo iba o povrchovú infekciu a hlbšie do kĺbu sa nedostala. Tiež by som sa chcel poďakovať doktorom na klinike IM2S v Monaku za skvelú operáciu na poslednú chvíľu a za ich spoluprácu s tímovými lekármi.“

„Cítim sa dobre a o pár dní opäť začnem trénovať na trenažéri. Ak pôjde všetko dobre, už čoskoro budem opäť na ceste,“ dodal Peter Sagan.

Saganovi sa tento rok nepodarilo vyhrať etapu na Tour, dvakrát skončil na piatom mieste a raz bol ôsmy. Najbližšie sa mal Peter Sagan zúčastniť pretekov na Olympijských hrách v Tokiu, ktoré sú na pláne v sobotu 24. júla.

Vaše komentáre

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Zavrieť reklamu