Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S OFICIÁLNYM TRIČKOM BIRELL BIKEFEST IBA ZA 34,90€!
Novinky

Video: Šialenci, ktorí preskakujú cez pelotón Tour de France

Čo myslíte, uvidíme niečo podobné aj tento rok?
Martin Sarvaš
 Video: Šialenci, ktorí preskakujú cez pelotón Tour de France

Preskoky cez pelotón na Tour de France sa už stávajú v posledných rokoch akousi tradíciou, takže je možné, že niečo podobné uvidíme aj tento rok.

Po prvýkrát preskočil cez pelotón na Tour Dave Watson v roku 2002, ale pri dopade z bicykla spadol. V roku 2013 spravil francúzsky cyklista to isté, iba v inej časti etapy. V tomto prípade si však Watson už dal pozor a skok si vopred dobre natrénoval.

Naposledy cez pretekárov na Tour preskočil v roku 2020 Francúz Dan Leclercq, predtým v roku 2019 Valentin Anouilh a v roku 2018 Alexis Bosson, ktorý ešte počas letu predviedol trik suicide no hander.

Všetky preskoky cez pelotón na Tour de France:

23-ročný Francúz Dan Leclercq preskočil na bicykli cestu počas 14. etapy Tour de France 2020:

V úvode 10. etapy Tour de France 2019 zo Saint-Flour do Albi preskočil cez pelotón francúzsky freerider Valentin Anouilh:

V roku 2018 preskočil cez pelotón Alexis Bosson, ktorý ešte počas letu predviedol trik suicide no hander – a teda si tľapol rukami za chrbátom.

Preskok cez pelotón Davea Watsona z roku 2013 (skok je vo videu v čase 2:50):

Po prvýkrát preskočil cez pelotón Tour de France Dave Watson v roku 2002:

Bonus: Backflip Szymona Godzieka na pretekoch Okolo Poľska:

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 17:17 Georg Zimmermann vyhral z úniku šiestu etapu Critérium du Dauphiné, v žltom drese zostáva Vingegaard.

25-ročný nemecký jazdec tímu Intermarché v závere prešprintoval Mathieua Burgaudeaua, ktorý skončil na druhom mieste a za ním prešiel cieľom Jonathan Castroviejo.

Včera 17:01 Video: Slovenský pohár v endure odštartoval na Bikefeste v Kálnici.

Sledujte oficiálne video z prvého kola SPEN a zároveň prvého kola Biker Enduro Challenge, ktoré sa uskutočnili v sobotu na Bikefeste a zúčastnilo sa ich dovedna viac než 250 pretekárov!

Včera 14:06 Vanesa Petrovská skončila tesne pod pódiom na Svetovom pohári v Lenzerheide.

Svetový pohár v zjazde odštartoval sezónu 2023 práve dnes juniorskými pretekmi. Medzi juniorkami štartovala aj Vanesa Petrovská, ktorá si vyjazdila nepopulárnu štvrtú priečku.

Včera 12:57 Slovenské turistické organizácie vyzývajú Národnú radu, aby neblokovali dôležitý zákon o turistických trasách.

Najväčšie turistické organizácie na Slovensku verejnou výzvou apelujú na poslancov Národnej rady SR a žiadajú, aby neblokovali, ale schválili dlho očakávaný a dôležitý zákon o turistických trasách. Zákon je v poslednom čítaní a parlament by sa ním mal zaoberať na júnovej schôdzi.

Včera 11:50 Video: Ako vyzeral Bikefest z pohľadu CTM.

CTM je slovenský výrobca bicyklo a asi nie je potrebné vám ho bližšie predstavovať. Už dlhoročne podporujú slovenskú cyklistiku na viacerých frontoch a za to ich treba pochváliť. V Kálnici mali aj svoj stánok a takto vyzeral Bikefest prostredníctvom ich kamery.

Zavrieť reklamu