Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Patrick Konrad predviedol 36km sólo únik a vyhral 16. etapu Tour de France

Celkové hodnotenie si bez problémov stráži Pogačar, ale v bodovacej súťaži Cavendisha dobieha pomaly, ale isto Austrálčan Matthews.
Martin Sarvaš
Patrick Konrad predviedol 36km sólo únik a vyhral 16. etapu Tour de France

16. etapa Tour de France 2021

 

  • Dĺžka: 169 km
  • Prevýšenie: ~ 2,781 m
  • Priemerná rýchlosť (víťaznej skupiny): 41 km/h

 

TdF 2021: Sledujte detailne šialené výkony pretekárov na Strave

Patrick Konrad dosiahol svoj najväčší úspech v kariére – vyhral 16. etapu na Tour de France 2021. Pre tím Bora-Hansgrohe vybojoval Konrad druhé etapové víťazstvo na tohtoročnej Tour, po úspechu Nilsa Politta, ktorý vyhral 12. etapu.

Druhý skončil Sonny Colbrelli (Bahrain – Victorious) a tretí Michael Matthews (BikeExchange).

Patrick Konrad bol na Tour 2021 v úniku až trikrát, ale pri prvých dvoch pokusoch nezareagoval na nástupy iných pretekárov a skončil druhý (14. etapa) resp. siedmy (7. etapa). „Vždy som zaútočil, keď už bolo príliš neskoro,“ povedal Konrad.

„Nemám slov. Je to moje prvé víťazstvo na pretekoch World Tour a hneď na najväčších pretekoch na svete Tour de France. Prišlo to v tom správnom momente, v drese majstra Rakúska a vyhrať tu etapu – som skutočne hrdý,“ opísal svoje pocity po etape Konrad.

Rakúsky majster pretekal v 16. etape veľmi aktívne a dostal sa do úniku, ktorý sa vytvoril až za polovicou etapy.

Patrick Konrad zaútočil 36km pred cieľom v stúpaní Col de Portet d’Aspet a na jeho zrýchlenie nedokázal zareagovať Belgičan Jan Bakelants ani Francúz Fabien Doubey.

V celkovom hodnotení sa situácia nezmenila a na čele je stále Slovinec Tadej Pogačar (UAE) s pohodlným náskokom 5:18 minúty pred Rigobertom Uránom (EF Education).

Mark Cavendish (Quickstep) v bodovacej súťaži pomaly nemá suverénny náskok na čele a druhý Michael Matthews (BikeExchange) už stráca iba 37 bodov.

Záverečný kilometer 16. etapy Tour de France 2021:

Rozdelenie dresov po 16. etape Tour de France

Výsledky po 16. etape Tour de France 2021

Vaše komentáre

Aktuality

10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

Včera 12:15 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Včera 11:06 Fotogaléria: Najlepšie zábery z úvodného kola Svetového pohára v XCO v brazílskej Mairiporã.

Úvodné kolo v Brazílii bolo ohromne napínavé a plné zvratov. Najrýchlejšími jazdcami sa napokon stali Švédka Jenny Rissveds a Američan Chritopher Blevins.

Včera 10:51 Jenny Rissveds a Chritopher Blevins ovládli v napínavých pretekoch prvé kolo svetového pohára XCO v brazílskej Mairiporã.

Svetový pohár v horskej cyklistike odštartoval svojou prvou zastávkou v brazílskej Mairiporã. Elitní jazdci zvádzali súboje do úplného konca pretekov a o víťazoch sa rozhodovalo až v poslednom kole.

14.04.2024 Tom Pidcock bol v záverečnom šprinte štvorčlennej skupiny Amstel Gold Race najrýchlejší, Van der Poel mimo boja o víťazstvo.

Na druhom mieste v pretekoch skončil švajčiarsky jazdec Marc Hirschi, ktorý bol počas celých pretekov naozaj aktívny, avšak v šprinte na Pidcocka nestačil. Na treťom mieste v pretekoch skončil Tiesj Benoot.

Zavrieť reklamu