Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Peter Sagan nebude pretekať na Olympiáde v Tokiu, nahradí ho Kubiš

Slovensko budú na olympiáde reprezentovať Juraj Sagan a Lukáš Kubiš.
Martin Sarvaš
Peter Sagan nebude pretekať na Olympiáde v Tokiu, nahradí ho Kubiš

Foto: Ján Melicher

Peter Sagan sa nezúčastní na Olympiáde v Tokiu. Dôvodom sú zdravotné komplikácie so zraneným kolenom, kvôli ktorému odstúpil aj z Tour de France.

Trojnásobný majster sveta si zranil koleno pri páde v tretej etape, keď ho poslal k zemi Austrálčan Caleb Ewan. Koleno mu pri páde poranil prevodník a pri šprinte v 10. etape si opäť narazil koleno o riadidlá. V kolene sa mu vytvoril zápal, na ktorý mu nezaberali antibiotiká a museli mu ho odsrtániť operačne.

Peter Sagan už aj oficiálne požiadal Slovenský zväz cyklistiky o zmenu nominácie v liste Slovenskému olympijskému a športovému výboru.

Slovensko budú 24. júla v pretekoch s hromadným štartom reprezentovať Juraj Sagan a Lukáš Kubiš.

Petra Sagana v nominácii nahradil 21-ročný člen Dukly Banská Bystrica Lukáš Kubiš,  bol podľa rozhodnutia komisie cestnej cyklistiky SZC prvým náhradníkom.

„Aj keď tie okolnosti boli aké boli, som rád, že sa mi podarilo nominovať na OH dokonca hneď pri mojej prvej šanci. Som veľmi šťastný a hrdo budem reprezentovať Slovensko na takomto vrcholnom fóre,“ vyjadril sa Kubiš.

„S aktuálnou formou sme spokojní, aj keď to ešte, samozrejme, musíme ďalej ladiť. Ďakujem za podporu všetkým. Petrovi prajeme skore zotavenie a navrat do sedla i na pódiá. A držte nám palce!,“ dodal pretekár Dukly.

Profil cestných pretekov v Tokiu je však veľmi náročný a pri dĺžke 234km čaká pretekárov prevýšenie až 4 865 metrov, ktoré nastúpajú v troch dlhých a dvoch kratších ťažkých stúpaniach.

Profil cestných pretekov na Olympijských hrách v Tokiu:

Mapa cestných pretekov na Olympijských hrách v Tokiu:

Vaše komentáre

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu