Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Skončí Peter Sagan v Bore? Špekuluje sa o budúcnosti v QuickStepe

"Ak si Ralph myslí, že to najlepšie už mám za sebou, je to jeho názor. Ak ma tím už nepotrebuje na to, aby dosahoval víťazstvá, tak budem prvá osoba, ktorá si pohľadá iný tím," hovorí trojnásobný majster sveta.
Martin Sarvaš

Foto: A.S.O./Pauline Ballet

Petrovi Saganovi končí tento rok zmluva v tíme Bora-Hansgrohe. Samozrejme, teraz prichádza čas špekulácií.

Podľa francúzskeho denníka L’Équipe je odchod Sagana z Bory už istý a vo svojom príspevku píšu, že veľký záujem o trojnásobného majstra sveta javí belgický tím Deceuninck-QuickStep.

Momentálne ide, samozrejme, iba o dohady, avšak faktom je, že za posledné tri roky má na konte iba šesť víťazstiev a pre manažéra Bory Ralfa Denka už môže byť investovanie do Sagana nevýhodné.

V nedeľu mal Peter Sagan možnosť ukázať svoju klasikársku silu na monumente Okolo Flámska, avšak nemal dobrý deň a stále trpí následkami ochorenia Covid-19, ktoré mu zásadne narušilo zimnú prípravu. „Potrebujem aj naďalej pracovať, aby som sa dostal do formy, ktorú som mal predtým, ako som sa nakazil koronavírusom“ povedal Sagan po pretekoch.

Prečítajte si tiež

Konflikt Sagana s Denkom

Sagan sa dostal nedávno do kofliktu s manažérom Bory Ralfom Denkom, ktorý na jeho adresu povedal: „Sme mu veľmi vďační za to, čo pre nás urobil. Vďaka nemu sa dostalo našim sponzorom veľa publicity.“

Blíži sa však jeseň jeho kariéry a Peter je jeden z najlepšie platených profíkov v pelotóne. Musíme sa zamyslieť aj nad tým, či mu aj naďalej za to chceme platiť alebo radšej zainvestujeme do mladších pretekárov.“

Sagan odpovedal veľmi rázne: „Necítim sa byť starý a podľa mňa ešte nie som v jeseni mojej kariéry, stále mám čo ukázať a dokážem víťaziť napriek tomu, že prípravu mi narušil Covid-19.“

„Ak si Ralph myslí, že to najlepšie už mám za sebou, je to jeho názor. Ak ma tím už nepotrebuje na to, aby dosahoval víťazstvá, tak budem prvá osoba, ktorá si pohľadá iný tím.“

Pozrite si tiež

Budúcnosť v QuickStepe?

Faktom však zostáva, že asi nebude veľa tímov, ktoré dokážu dorovnať výšku momentálneho kontraktu Petra Sagana v Bore, kde zarába okolo 5 miliónov ročne.

Špekulácie o budúcnosti Petra Sagana v tíme Deceuninck-QuickStep sú spojené aj so značkou Specialized, keďže oba tímy jazdia na ich bicykloch a Specialized sa sčasti podieľa aj na Saganovom plate.

“Za istých podmienok sa zaujímam aj o Petra. Ale ešte sme sa o ničom nebavili, takže vám neviem povedať viac,” povedal manažér QuickStepu Patrick Lefevere pre Het Nieuwsblad.

Lefevere už raz Sagana odmietol, ešte keď mal 17 rokov a prišiel do QuickStepu na testovanie. „Vtedy som bol o niečo hlúpejší ako som teraz. Okrem toho som nemal tlmočníka a Peter vtedy nerozprával po anglicky ani taliansky. Doteraz si to vyčítam,“ hovoril Lefévére v rozhovore pre magazín Rouleur.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu