Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Van der Poel a celý Alpecin-Fenix odstupuje z UAE Tour, v tíme mali pozitívny test na Covid-19

Po víťaznej úvodnej etape UAE Tour musel Holanďan z pretekov odstúpiť.
Martin Sarvaš

Mathieu van der Poel musel spolu s celým tímom odstúpiť z pretekov UAE Tour 2021. Dôvodom je pozitívny test na koronavírus Covid-19, ktorý našli jednému z členov tímu Alpecin-Fenix.

Van der Poel včera pritom vyhral ťažkú úvodnú etapu. Na druhú etapu už nenastúpil nikto z tímu Alpecin-Fenix.

„Môžeme potvrdiť, že sme odstúpili z pretekov. Viac informácií poskytneme čoskoro. Teraz je pre nás hlavne podstatné zdravie všetkých, ktorých s a to týka,“ píše sa v stanovisku tímu.

Organizátor pretekov UAE Tour RCS Sport informoval, že člen tímu mal pozitívny test z nedeľného večera. Všetci členovia tímu sú v karanténe a v najbližších dňoch podstúpia ďalšie testy.

„Alpecin-Fenix sa dohodol s organizátorom, že odstúpi z pretekov pre bezpečie všetkých pretekárov,“ informovali organizátori.

Pozrite si tiež

Koronavírusom si nedávno prešiel aj Peter Sagan spolu s bratom Jurajom a tímovým kolegom Erikom Baškom počas sústredenia na ostrove Gran Canaria.

Z toho dôvodu nebude štartovať na otváracích belgických klasikách na konci februára Omloop Het Nieuwsblad a Kuurne – Brusel – Kuurne.

Program pretekov Petra Sagana po otváracom víkende by mal zostať zachovaný a prvé preteky v sezóne by mal absolvovať v sobotu 6. marca – Strade Bianche, potom nasleduje Tirreno-Adriatico a Milan-San Remo.

Otestujte sa

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu