Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Zdeněk Štybar bude štartovať na Majstrovstvách sveta v cyklokrose 2021

"Budú tam dvaja výnimoční favoriti Wout van Aert a Mathieu van der Poel, ale po nich je tam celkom otvorený priestor pre súboj o tretie miesto," hovorí trojnásobný majster sveta v cyklokrose.
Martin Sarvaš

Český cyklista Zdeněk Štybar bude štartovať na Majstrovstvách sveta v cyklokrose 2021, ktoré sa uskutočnia 31. januára v Oostende.

Neplánoval som tento rok štartovať na majstrovstvách sveta, ale veci sa vyvinuli inak. Ako všetci viete, cyklokros je mojou vášňou. Potom, čo som pár pretekov sledoval iba v televízii som pocítil v bruchu ten zvláštny pocit, že chcem štartovať,“ vyjadril sa český jazdec tímu Deceuninck – Quick-Step.

35-ročný Zdeněk Štybar je trojnásobným majstrom sveta v cyklokrose v elitnej kategórii a dvakrát vyhral titul majstra sveta do 23 rokov.

„Za normálnych okolností by mi to nesedelo do programu, ale veci sa zmenili, absolvoval som veľa tréningov a cítim sa kondične dobre. Zvážil som to aj s Patrickom Lefevre-om i tímovým manažmentom a som rád, že ma podporili,“ cituje Štybara oficiálny web Quckstepu.

„Pri majstrovstvách sveta budem mať vždy špeciálne pocity, keďže práve nimi sa začala moja kariéra a dosiahol som na nich špeciálne víťazstvá. Nejdem tam s očakávaním víťazstva, ale určite do toho dám všetko, aby som dosiahol čo najlepší výsledok.“

„Budú tam dvaja výnimoční favoriti Wout van Aert a Mathieu van der Poel, ale po nich je tam celkom otvorený priestor pre súboj o tretie miesto. Trať by mala byť príjemná a nie veľmi technická, čo bude vyhovovať silovým jazdcom. Je to dobre aj pre mňa a keďže môj posledný tréningový blok išiel veľmi dobre, znamená to, že môžem poriadne zatlačiť,“ dodal Štybar.

Van Aert favorizuje svojho najväčšieho rivala: „Mathieu ukázal v predošlých týždňoch, že favoritom je on. Ide o úplne inú trať, ale stále sú to hodinové preteky. Ja a Mathieu sme boli favoritmi na každej trati a to isté bude aj o týždeň.“

Van der Poel očakáva na majstrovstvách veľký súboj: „Ťažko povedať, kto je favoritom. Myslím si, že máme dvoch veľkých favoritov – Wouta a mňa. Dnes sme mohli vidieť [v Overijse], že obaja sme vo forme. Predpokladám, že to budú výborné preteky.“

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:00 Elektrofyziologické vyšetrenie srdca Petra Sagana neukázalo žiadne abnormality.

Elektrofyziologické vyšetrenie srdca je špecializovaná procedúra, ktorá sa používa na diagnostiku a liečbu abnormálnych srdcových rytmov. V prípade Petra Sagana sa vykonala iba diagnostika.

Včera 14:39 Informácie o operácii srdca Petra Sagana nie sú pravdivé. Po arytmii mu dali senzor na monitorovanie tepu.

O údajnej operácii srdca  napísal taliansky denník La Gazzetta dello Sport. Priamo od Petra Sagana sme však zistili, že tieto informácie neboli pravdivé.

Včera 12:30 Peter Sagan mal na pretekoch arytmiu, srdcový tep mu budú monitorovať.

Najznámejší slovenský cyklista Peter Sagan mal po pretekoch v španielskej Chelve abnormálnu tachykardickú epizódu a jeho srdcová frekvencia presiahla 200 úderov za minútu.

Včera 11:22 Scott rozšíril rodinu ľahkých elektrobicyklov o nový Voltage eRide s hmotnosťou pod 18 kg.

Tento e-bike vychádza z platformy Genius, má integrovaný tlmič so zdvihom 155 mm, motor s krútiacim momentom 50 Nm a tri rôzne možnosti nastavenia odpruženia.

Včera 10:40 Video: Šialený zjazd a skvelý súboj Sagana, Nibaliho a Urána na pretekoch Okolo Ománu v roku 2014.

Zjazd v (teraz zakázanom) supertuck-u, bunny-hop cez ostrovček a víťazný šprint.

Zavrieť reklamu