Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Zdeněk Štybar bude štartovať na Majstrovstvách sveta v cyklokrose 2021

"Budú tam dvaja výnimoční favoriti Wout van Aert a Mathieu van der Poel, ale po nich je tam celkom otvorený priestor pre súboj o tretie miesto," hovorí trojnásobný majster sveta v cyklokrose.
Martin Sarvaš

Český cyklista Zdeněk Štybar bude štartovať na Majstrovstvách sveta v cyklokrose 2021, ktoré sa uskutočnia 31. januára v Oostende.

Neplánoval som tento rok štartovať na majstrovstvách sveta, ale veci sa vyvinuli inak. Ako všetci viete, cyklokros je mojou vášňou. Potom, čo som pár pretekov sledoval iba v televízii som pocítil v bruchu ten zvláštny pocit, že chcem štartovať,“ vyjadril sa český jazdec tímu Deceuninck – Quick-Step.

35-ročný Zdeněk Štybar je trojnásobným majstrom sveta v cyklokrose v elitnej kategórii a dvakrát vyhral titul majstra sveta do 23 rokov.

„Za normálnych okolností by mi to nesedelo do programu, ale veci sa zmenili, absolvoval som veľa tréningov a cítim sa kondične dobre. Zvážil som to aj s Patrickom Lefevre-om i tímovým manažmentom a som rád, že ma podporili,“ cituje Štybara oficiálny web Quckstepu.

„Pri majstrovstvách sveta budem mať vždy špeciálne pocity, keďže práve nimi sa začala moja kariéra a dosiahol som na nich špeciálne víťazstvá. Nejdem tam s očakávaním víťazstva, ale určite do toho dám všetko, aby som dosiahol čo najlepší výsledok.“

„Budú tam dvaja výnimoční favoriti Wout van Aert a Mathieu van der Poel, ale po nich je tam celkom otvorený priestor pre súboj o tretie miesto. Trať by mala byť príjemná a nie veľmi technická, čo bude vyhovovať silovým jazdcom. Je to dobre aj pre mňa a keďže môj posledný tréningový blok išiel veľmi dobre, znamená to, že môžem poriadne zatlačiť,“ dodal Štybar.

Van Aert favorizuje svojho najväčšieho rivala: „Mathieu ukázal v predošlých týždňoch, že favoritom je on. Ide o úplne inú trať, ale stále sú to hodinové preteky. Ja a Mathieu sme boli favoritmi na každej trati a to isté bude aj o týždeň.“

Van der Poel očakáva na majstrovstvách veľký súboj: „Ťažko povedať, kto je favoritom. Myslím si, že máme dvoch veľkých favoritov – Wouta a mňa. Dnes sme mohli vidieť [v Overijse], že obaja sme vo forme. Predpokladám, že to budú výborné preteky.“

Pozrite si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu