Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Wout van Aert vyhral štvrtý titul majstra Belgicka v cyklokrose

Martin Sarvaš

Wout van Aert vyhral cez víkend štvrtý titul majstra Belgicka v cyklokrose, avšak momentálne sa už sústredí na Majstrovstvá sveta v Oostende, ktoré sú na konci januára.

26-ročný jazdec tímu Jumbo-Visma odjazdil takmer celé preteky v Meulebeke osamote na čele a vyhral s  20-sekundovým náskokom pred Toonom Aertsom. Na treťom mieste skončil Michael Vanthourenhout.

Van Aert po pretekoch priznal, že sa necítil dobre a nemal dosť energie, ale pred týždňom sa stal otcom, čo mu zjavne dodalo extra motiváciu. „Nechcel som to hovoriť pred pretekmi, ale posledných šesť nocí som takmer vôbec nespal a chýbala mi energia. Z titulu sa však veľmi teším a chcel by som ho venovať synovi Georgesovi a manželke Sarah.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Team Jumbo-Visma cycling (@jumbovisma_road)

Wout van Aert and Mathieu van der Poel sú, samozrejme, najväčšími favoritmi v boji o titul majstra sveta 31. januára, avšak Belgičan sa nechce sústrediť na jeho osobný súboj s Van der Poelom.

„Na majstrovstvá sa už pripravujem a trať by mi mala perfektne sedieť a čo sa týka mojich schopností v cyklokrose, tak si myslím, že by som mohol dosiahnuť level, ktorý potrebujem na výhru,“ povedal Van Aert pre Het Nieuwsblad.

„Majstrovstvá sveta nevnímam ako súboj mňa a  Mathiuea. To by bol veľmi zlý prístup. Ale viem, že na to, aby som sa stal majstrom, sa musím pobiť práve  s ním. Ďalšie dva týždne sa využijem na to, aby som sa kondične opäť posunul o krok ďalej,“ dodal Wout van Aert.

Momentálne má na pláne tréningový kemp v Španielsku s celým tímom Jumbo-Visma, potom nasledujú cyklokrosové preteky v Mole [Zilvermeercross], v Hamme [X2O Trofee], Overijse [svetový pohár] a sezónu ukončí majstrovstvami sveta.

Pozrite si tiež

 

 

 

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu