Biker.sk

MULTIVITAMÍNY ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Mathieu van der Poel je ešte univerzálnejší jazdec ako Sagan, hovorí Matteo Trentin (+video)

Bude sa musieť rozhodnúť, čo chce robiť. Nedá sa vyhrávať v cyklokrose, horskej i cestnej cyklistike, povedal taliansky cyklista.
Martin Sarvaš

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa MVDP (@mathieuvanderpoel)

Mathieu Van der Poel je jedným z najdiskutovanejších a tiež najpopulárnejších ľudí súčasnej profesionálnej cyklistiky. Nielen vďaka dobrým výsledkom, ale najmä vďaka jeho univerzalite vrámci disciplín. Patrí medzi najlepších na ceste, na MTB i v cyklokrose.

Tento rok vyhral majstrovstvá Holandska, jednu etapu na Tirreno-Adriatico, jednu etapu na BinckBank Tour (50 km sólo únikom), kde vyhral aj celkové hodnotenie a dosiahol aj najväčší výsledok v kariére, keď zvíťazil na monumente Okolo Flámska. Od roku 2014 má na konte dokopy 27 profesionálnych výhier.

Pozrite si tiež

Mnoho ľudí prirovnáva Van der Poela k Petrovi Saganovi.

„Je jednoducho silný. Nevieme, či je vrchár, lebo nikdy nejazdil preteky, podľa ktorých by sa dalo zistiť, či je dobrý aj na 20-minútovom stúpaní. Ale samozrejme, je skutočne rýchly,“ povedal o Van der Poelovi známy klasikár Matteo Trentin.

„Je skutočne univerzálny, najmä v rýchlych dojazdoch do kopca a keďže prišiel zo sveta horských bicyklov a cyklokrosu, má niečo naviac ako my. A tiež je výborný šprintér.“

„Je iba niekoľko ľudí ako je on. Sagan bol rovnaký, ale on je asi ešte univerzálnejší jazdec ako Sagan. Keď sa Peter rozhodol, že ide na cestu, išiel na cestu a skončil s cyklokrosom a MTB.“

„Van der Poel za sebou necháva cyklistov v cyklokrose, na horskom bicykli aj na ceste. Ale na konci majstrovstiev sveta [pozn. 2019] sme videli, že nie je neporaziteľný. Ak chcete vyhrávať veľké preteky, musíte pretekať dokonale,“ pokračuje Trentin.

Rozhovor s Matteom Trentinom o Mathieu van der Poelovi:*

„Bude sa musieť rozhodnúť, čo chce robiť. Nedá sa vyhrávať v cyklokrose, horskej i cestnej cyklistike. Je mladý a dokáže regenerovať, ale s vekom sa bude musieť rozhodnúť.“

Podobný názor vyjadril aj Peter Sagan: „Je skôr otázka na neho, či nerozmýšľal, že by sa sústredil na cestnú cyklistiku. Snaží sa napchať dve nohy do jednej topánky a to je náročné.“

„Môže vyhrať všetko. On je prosto iná liga ako my. Keď sa pozriete naňho, Van Aerta, Pogačara, Evenpoela – prišli do World Tour a ihneď majú výsledky. Keď ste raz na vrchole, je ťažké tam zostať a obhájiť svoje meno. Niekedy je to ešte ťažšie, ako vyhrávať,“ dodal Matteo Trentin.

*Rozhovor s Matteom Trentinom vydal kanál FloBikes iba nedávno, ale ide o starší rozhovor z minulého roka. 

Pozrite si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu