Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Troy Lee Designs A1 MIPS

Napriek tomu, že má táto helma už sedem rokov, je stále našou najobľúbenejšou. Je totiž extrémne pohodlná a na hlave vyzerá perfektne.
Hodnotenie: 4/5
Biker

Táto helma vyšla pred siedmimi rokmi a okrem nových dizajnov a neskôr pridanej vrstvy MIPS je rovnaká ako v roku 2013. Na povrchu je celkom 16 vetracích otvorov a tie na vrchu sú prepojené kanálikmi na rozvod vzduchu po povrchu hlavy.

Ani tie však príliš nepomáhajú a A1 patrí k tým teplejším helmám na trhu. Napriek tomu však vďaka svojmu vnútornému tvaru, ktorý nesadne len málokomu, mimoriadne pohodlným a objemným vypchávkam a dobrému retenčnému systému patrí k tým najkomfortnejším vôbec.

K hlave prilieha pevne, no nie tesne a za jazdy sa ani nepohne, ani keby ste nemali zapnutý popruh pod bradou. Hrubé vypchávky však schnú pomaly a keď nasiaknu, začne z nich kvapkať pot.

S helmou si nijako nezavadzali žiadne slnečné okuliare ani menšie zjazdové okuliare.

Tie s vyšším rámom však tlačia helmu nahor alebo stláčajú nos. Šilt nie je výškovo nastaviteľný vo veľkom rozsahu, a tak podeň neodložíte zjazdové okuliare. Napriek tomu však nijak nezavadzia v zornom poli.

Napriek svojmu veku ide podľa nás stále o jednu z najkrajších prilieb na trhu a v uznávaných bezpečnostných testoch Virginia Tech patrí aj svojou bezpečnosťou k tým najlepším. Ak vás odrádza horšie odvetrávanie, zvážte model A2.

  • Hmotnosť: 400 g
  • Veľkosti: XS, S/M, M/L*, XL/XXL

 

Vaše komentáre

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu