Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER IBA ZA 16,90€!
MTB/XC/Trail

Test: Helma Troy Lee Designs A1 MIPS

Napriek tomu, že má táto helma už sedem rokov, je stále našou najobľúbenejšou. Je totiž extrémne pohodlná a na hlave vyzerá perfektne.
Hodnotenie: 4/5
Biker

Táto helma vyšla pred siedmimi rokmi a okrem nových dizajnov a neskôr pridanej vrstvy MIPS je rovnaká ako v roku 2013. Na povrchu je celkom 16 vetracích otvorov a tie na vrchu sú prepojené kanálikmi na rozvod vzduchu po povrchu hlavy.

Ani tie však príliš nepomáhajú a A1 patrí k tým teplejším helmám na trhu. Napriek tomu však vďaka svojmu vnútornému tvaru, ktorý nesadne len málokomu, mimoriadne pohodlným a objemným vypchávkam a dobrému retenčnému systému patrí k tým najkomfortnejším vôbec.

K hlave prilieha pevne, no nie tesne a za jazdy sa ani nepohne, ani keby ste nemali zapnutý popruh pod bradou. Hrubé vypchávky však schnú pomaly a keď nasiaknu, začne z nich kvapkať pot.

S helmou si nijako nezavadzali žiadne slnečné okuliare ani menšie zjazdové okuliare.

Tie s vyšším rámom však tlačia helmu nahor alebo stláčajú nos. Šilt nie je výškovo nastaviteľný vo veľkom rozsahu, a tak podeň neodložíte zjazdové okuliare. Napriek tomu však nijak nezavadzia v zornom poli.

Napriek svojmu veku ide podľa nás stále o jednu z najkrajších prilieb na trhu a v uznávaných bezpečnostných testoch Virginia Tech patrí aj svojou bezpečnosťou k tým najlepším. Ak vás odrádza horšie odvetrávanie, zvážte model A2.

  • Hmotnosť: 400 g
  • Veľkosti: XS, S/M, M/L*, XL/XXL

 

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 18:25 Tom Pidcock sa stal najmladším víťazom majstrovstiev Európy v cross-country XCO.

Len 23-ročný Brit si pripísal ďalší úspech k nedávnemu víťazstvu etapy na Tour de France, titulu majstra sveta v cyklokrose, olympijského šampióna v cross country či piatim víťazstvám pretekov Svetového pohára v XCO, z čoho dva vyhral tento rok. Na druhom mieste skonči Dán Sebastian Arstensen, tretí bol Švajčiar Filippo Colombo.

Včera 17:55 Jasper Philipsen suverénne vyhral šprint v 4. etape Okolo Dánska.

24-ročný jazdec tímu Alpecin-Deceuninck si pripísal svoje siedme víťazstvo v sezóne a dostal sa aj do vedenia bodovacej súťaže. Na druhom mieste skončil Sasha Weemaes, tretí bol Ethan Vernon. Víťaz prvej aj tretej etapy a veľký favorit z tímu Jumbo-Visma Olav Kooij šprint vypustil a skončil dvanásty.

Včera 17:39 Albanese vyhral záverečnú etapu Tour du Limousin, celkové hodnotenie si udržal Aranburu.

Alex Aranburu zvíťazil v 4-dňovom francúzskom etapáku s náskokom 10 sekúnd pred Diegom Ulissim a 18 sekúnd pred Gregom van Avermaetom. 26-ročný jazdec tímu Movistar skončil v poslednej etape tesne na druhom mieste za Vincenzom Albanesem, ktorý zariskoval a zaútočil 1,5 km pred cieľom.

Včera 16:43 Richard Carapaz podpísal zmluvu s EF Education, Van Baarle a Kelderman idú do Jumbo-Visma.

Tím EF Education-EasyPost potvrdil podpísanie trojročného kontraktu s Richardom Carapazom, ktorý odchádza z Ineos Grenadiers. Z Ineosu odchádza aj víťaz Paríž-Roubaix Holanďan Dylan van Baarle, ktorý podpísal trojročnú zmluvu s tímom Jumbo-Visma, kde sa k nemu pripojí aj jeho krajan Wilco Kelderman, ktorý končí v Bore.

Včera 16:28 Britský cyklista Dan Bigham prekonal svetový rekord v hodinovke rýchlosťou 55,548 km/h.

30-ročný cyklista prešiel na dráhe za 60 minút takmer o pol kilometra viac ako predošlý držiteľ rekordu Victor Campenaerts.

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu