Biker.sk

FUNKČNÁ ŠATKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Pred dvomi rokmi zrazila a zabila autom dvoch cyklistov. Súd jej vymeral mierny trest

Vodička auta dostala trojročnú podmienku a zákaz šoférovať na šesť rokov.
Martin Sarvaš
Zdroj: KR PZ Trenčín

Počas letných mesiacov je na cestách zvýšený počet cyklistov. Vodiči áut, prosíme vás, dávajte si na cestách pozor na cyklistov, buďte obozretní a ohľaduplní. Cesty patria bicyklom rovnako, ako autám. Ďakujme!

Lucia Kristová pred dvomi rokmi zrazila autom dvoch cyklistov, ktorí následky nehody neprežili. Pred pár dňami jej súd stanovil trest, informuje portál tvnoviny.sk.

Kristovej vymeral súd trest odňatia slobody na dva roky, avšak výkon trestu podmienečne odložil na tri roky. Dostala tiež zákaz šoférovať na šesť rokov.

Sudca pri určovaní trestu zohľadnil skutočnosť, že doteraz viedla riadny život. Rozsudok však ešte nie je právoplatný a prokurátorka sa hneď na mieste odvolala.

Nehoda sa stala začiatkom letných prázdnin v roku 2018. Vodička na rovnej prehľadnej ceste nepochopiteľne zašla až k pravej krajnici a v plnej rýchlosti narazila do 46-ročného Petra a o tri roky staršej Andrey.

Prečítajte si tiež

Zdroj: KR PZ Trenčín

Podľa otca nebohej ženy sa fitneska nevenovala šoférovaniu, ale pravdepodobne esemeskovala, opisuje incident portál tvnoviny.sk.

„Vyšetrovateľka povedala synovi, ktorý zastupoval rodinu, že mobilný telefón nebol podrobený expertíze, lebo experti sú zaneprázdnení,“ uviedol otec nebohej Andrey Ľubomír Králik.

V záverečnej reči sa Kristová ospravedlnila: „Nikdy by mi nenapadlo, že sa mi niečo takéto stane a viem, že im to môže byť jedno, že teraz sa tu ospravedlňujem, ale mňa to naozaj veľmi mrzí. To je všetko, ďakujem.“

„Nie sme pomstychtiví, to určite nie. Stačilo by, aby si tá dievčina do konca života zapamätala to, čo spravila. Tak ako my,“ reagoval pán Králik.

Prečítajte si tiež

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia