Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

DVOJBALENIE TRENIEK MEATFLY K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Peter Sagan zmenil plány a bude štartovať už na pretekoch Paríž-Nice

Preteky v Taliansku, na ktorých plánoval Sagan pretekať sa zrušili kvôli koronavírusu.
Martin Sarvaš
Peter Sagan zmenil plány a bude štartovať už na pretekoch Paríž-Nice

Petrovi Saganovi sa zmenil pôvodný program pretekov a bude štartovať už na etapových pretekoch Paríž-Nice. Talianske preteky Strade Bianche a Milan-San Remo, ktoré mal Sagan v pôvodnom pláne, zrušili pre šírenie koronavírusu.

Preteky Paríž-Nice sa začínajú v nedeľu 8. marca a končia 15. marca.

„Dôverujeme úradom v jednotlivých krajinách a prispôsobíme sa ich nariadeniam. Vyhodnotili sme, že pri takomto rozhodnutí nebude našim jazdcom ani členom realizačného tímu hroziť žiadne zvýšené nebezpečenstvo. Situáciu sledujeme,“ uviedla Bora v stanovisku na twitteri.

Organizátori francúzskych pretekov zmenili pravidlá a pretekov sa celkovo zúčastní 19 tímov, pričom každý bude mať 8 jazdcov. Pôvodne malo pretekať 17 7-členných tímov.

Peter Sagan bude mať v tíme podporu brata Juraja a ďalších šesť silných jazdcov vrátane Pascala Ackermanna či Felixa Grossschartnera.

Zloženie tímu Bora-Hansgrohe na Paríž-Nice 2020: Pascal Ackermann, Jempy Drucker, Felix Grossschartner, Patrick Konrad, Juraj Sagan, Peter Sagan, Maximilian Schachmann, Michael Schwarzmann.

Vaše komentáre

Aktuality

17:56 Tadej Pogačar porazil Mathieu van der Poela len o 0,3 sekundy a zvíťazil v časovke na Okolo Švajčiarska.

Len 31 stotín sekundy delilo Van der Poela od triumfu. Pogačar však potvrdil rolu hlavného favorita, zatiaľ čo výborný výsledok dosiahol aj český pretekár Mathias Vacek, ktorý skončil na štvrtom mieste.

16:37 Paul Seixas môže podľa Benoota prekvapiť aj na pódiu Tour de France: To, čo ten chalan dokáže, je naozaj výnimočné.

Mladý Francúz patrí medzi najväčšie objavy sezóny, no podľa skúseného tímového kolegu bude pri jeho ďalšom raste rozhodujúce, aby naňho verejnosť zbytočne netlačila.

16:12 Tour de France rozdá opäť viac ako dva milióny eur. Odmeny však výrazne zaostávajú za inými športmi.

Aj keď ide o najlukratívnejšie cyklistické podujatie sveta, finančné odmeny na Tour de France sú v porovnaní s tenisom či futbalom stále prekvapivo nízke.

Včera 18:10 Jhonatan Narváez zvládol dramatický záver a vyhral tretiu etapu Okolo Švajčiarska.

Ekvádorský jazdec pokračuje vo výbornej forme a na Okolo Švajčiarska pridal ďalšie víťazstvo pre tím UAE Emirates-XRG.

Včera 18:01 Kubiš v cieľovom stúpaní nestačil na najlepších. Kráľovskú etapu Okolo Belgicka vyhral Alex Aranburu.

Aranburu zvíťazil v šprinte do kopca pred druhým Lewisom Askeym a tretí finišoval Carlos Canal. Slovenský majster Lukáš Kubiš prešiel cieľom na 16. mieste.

Zavrieť reklamu