Biker.sk

ANTIBAKTERIÁLNY SPREJ K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 15,90€!
Novinky

Slovenské krasojazdkyne sa vrátili z majstrovstiev sveta bez medailí

Súťaž jednotlivkýň vyhrala Nemka Milena Slupina, v kategórii ACT4 vyhrala štvorica zo Švajčiarska a v pároch duo z Nemecka.
Biker

Zdroj: cyklistikaszc.sk

Zdroj: cyklistikaszc.sk

Druhú adventnú nedeľu sa vo Švajčiarsku zišli sáloví cyklisti, aby zabojovali o dúhové dresy na majstrovstvách sveta. Aj tentokrát sa na vrcholnom podujatí sezóny predstavili slovenské krasojazdkyne. Po predchádzajúcich medailových rokoch si však tentokrát vzácne kovy nepriniesli.

Súťaž jednotlivkýň vyhrala Nemka Milena Slupina, v kategórii ACT4 vyhrala štvorica zo Švajčiarska a v pároch duo z Nemecka.

Češkám sa darilo viac, 22-ročná Adéla Přibylová skončila v súťaži jednotlivkýň na šiestom mieste, zatiaľ čo zo Sloveniek sa najlepšie umiestnila iba 17-ročná Natália Žibritová, na 19 mieste. Celkovo súťažilo v tejto kategórii 27 žien.

Prečítajte si tiež

Česi mali zastúpenie aj v mužskej kategórii, kde skončil na 8. mieste Jakub Mašek a v pároch skončilo duo Mašek – Gruna na predposlednom šiestom mieste.

„Od medaily nás tento rok nejaký ten kus delí. Zohratá štvorica, ktorá kraľovala aj talentovej súťaži a mala úspech na vrcholných podujatiach sveta, sa pre pracovnú zaneprázdnenosť dievčat rozpadla, a tak sme znova na začiatku novej cesty,“ povedala Andrea Hajdú, predsedníčka komisie pre sálovú cyklistiku SZC.

„Mladučké dievčatá ešte musia na svoje súperky vyzrieť. Aj ako jednotlivkyne, aj v pároch a skupine. Každopádne, predviedli peknú jazdu, a v súťaži jednotlivkýň priniesla Natália Žibritová 7 bodov UCI za 19. miesto. Dóra Rákoczová s 26. miestom už nebodovala,“ dodala Andrea Hajdú.

V roku 2017 získali Slovenky bronzovú medailu a rok predtým získali bronz až v dvoch disciplínach. Slovenské juniorské reprezentantky v sálovej cyklistike získali v lete 2019 bronzové medaily na Majstrovstvách Európy.

Kompletné výsledky z Majstrovstiev sveta v sálovej cyklistike 2019 nájdete na webe www.uci.org/indoor/results

Prečítajte si tiež

 

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu