Biker.sk

FUNKČNÁ ŠATKA ZDARMA K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Novinky

Van der Poel vyhral už po tretíkrát majstrovstvá Európy v cyklokrose

Mathieu Van der Poel môže získať majstrovský hetrik aj na svetovom šampionáte vo februári.
Martin Sarvaš

Mladý Holanďan Mathieu Van der Poel vyhral už tretí titul majstra Európy v cyklokrose za sebou po tesnom súboji s Belgičanom Eli Iserbytom na trati v talianskom Silvelle.

Na majstrovstvách pretekalo aj 12 slovenských reprezentantov. Najlepšie sa umiestnil Milan Barényi, ktorý v kategórii masters skončil na druhom mieste. V mužoch sa umiestnil najlepšie Ondrej Glajza na 25. mieste, za Van der Poelom zaostal 8 minút. Česi mali najúspešnejšieho pretekára Michaela Boroša na 19. mieste.

Výsledky Slovákov na Majstrovstvách Európy Silvelle 2019

V ženách sa stala majsterkou Európy Holanďanka Yara Kastelijn, ktorá jednoznačne dominovala a získala svoje prvé zlato na tomto podujatí.

Kastelijn sa dostala na čelo v prvých štyroch kolách na blatovej trati a nikto ju už do konca neohrozil. Domáca Talianka Eva Lechner a Annemarie Worst z Belgicka boli jediné dve, ktoré sa ju snažili dohnať, no neuspešne a obsadili druhú resp. tretiu priečku.

V mužských pretekoch to bolo omnoho napínavejšie kvôli neustálym útokom belgických pretekárov a Mathieu Van der Poel mal tak plné ruky práce. Toon Aerts a Quinten Hermans zautočili už v úvode, ale Van der Poel si s nimi udržal tempo. V ďalších kolách útočili Iserbyt a Michael Vanthourenhuot, ale aj na tieto pokusy mladý Holanďan dokázal zareagovať.

V siedmom a poslednom kole sa Van der Poel a Iserbyt odtrhli od zvyšku pretekárov a Holanďanovi sa napokon podarilo zvíťaziť tesne o tri sekundy pred Iserbytom z Belgicka.

Záznam z pretekov:

Svoju prvú pretekársku cyklokrosovú sezónu absolvoval Van der Poel v 14 rokoch v roku 2009, kedy vyhral striebro na majstrovstvách Holandska v kategórii kadetov.

Na konte má nespočentne veľa víťazstiev, je súčasným cyklokrosovým majstrom sveta a svetový šampionát vyhral aj v roku 2015. Cyklokrosové majstrovstvá Európy vyhral v rokoch 2017, 2018 a 2019. Domácim majstrom v Holansku sa stal už päťkrát (2015–2019).

Top5 na Majstrovstvách Európy v cyklokrose Silvelle 2019

Muži

1 Mathieu van der Poel (Ned) 0:58:22
2 Eli Iserbyt (Bel) +0:00:03
3 Laurens Sweeck (Bel) +0:00:20
4 Michael Vanthourenhout (Bel) +0:00:24
5 Lars van der Haar (Ned) +0:00:25

Ženy

1 Yara Kastelijn (Ned) 0:41:05
2 Eva Lechner (Ita) +0:00:12
3 Annemarie Worst (Ned) +0:00:26
4 Maud Kaptheijns (Ned) +0:01:09
5 Laura Verdonschot (Bel)

Otestujte sa v našich kvízoch

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu sportmedia sportmedia