Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Poradňa

Poradňa: 5 dôvodov, prečo by ste mali naučiť bicyklovať svojich kamarátov

Jazdenie v dobrej spoločnosti je (skoro) vždy lepšie ako sólo.
Biker
Poradňa: 5 dôvodov, prečo by ste mali naučiť bicyklovať svojich kamarátov

Ak ste ako my, možno máte tiež problém rozprávať s ľuďmi o iných veciach ako o bicyklovaní.

Tí nezasvätení z vašich známych sa pravdepodobne nechápavo škriabu na hlavách, keď im s úsmevom líčite ako ste v blate spadli z bicykla alebo išli na výlet do 100km vzdialeného mesta na bicykli namiesto auta. Nechápu to však iba preto, že ešte radosti a strasti cyklistiky ešte nevyskúšali na vlastnej koži.

Určite poznáte zanietenú skupinu cyklistov, ktorá sa často stretáva a jazdí spoločne, no stavíme sa, že máte aj vy stále kamarátov, necyklistov s ktorými by ste sa o svoju záľubu chceli podeliť. Tu je 5 dôvodov, prečo by ste mali svoje pocity nasledovať a rozširovať svoju cyklistickú komunitu.

A nezabudnite ich zoznámiť s 99 nepísanými pravidlami, ktorými by sa mal riadiť každý cestný cyklista.

1. Vzájomne sa motivujete

Jazdenie s kamarátmi vás udrží motivovanejšími.

Určite to poznáte, vonku nie je najkrajšie, je hlúpo skorá ranná hodina a posteľ je krásne vyhriata. Najradšej by ste ten bicykel vynechali, no ak ide aj kamarát, nemôžete ho sklamať.

Či už vzájomné obzerávanie techniky, opora pri vystupovaní zo svojej komfortnej zóny, dohliadanie na svoje ciele alebo vzájomné naháňanie na Strava segmentoch. Spoločné jazdenie je jednoducho pestrejší zážitok.

2. Odmenou je vzájomný rast

Vidieť, ako na bicykli vašim blízkym rastie sebaistota, je skvelý pocit.

Možno máte kamaráta, ktorý nikdy nejazdil na bicykli alebo nejazdil od detstva. Pre ľudí, ktorí sú na bicykle zvyknutí je to skoro nepredstaviteľné, ale existuje mnoho ľudí, ktorí naspoledy zošliapli pedále ako násťročný.

Pomôžete im však prekonať počiatočný strach, naučíte, ako zaflekovať, či zoskočiť z obrubníka a skvelý pocit zadosťučinenia naplní aj vás ako učiteľov.

Prečítajte si tiež

3. Je to pre ich zdravie

Cyklistika má toľko výhod, ktoré by ste mali zdielať so svojimi priateľmi.

Všetci vieme, že cyklistika dokáže zlepšiť vašu fyzickú kondíciu, vyčistí hlavu, odbúra stres a pomáha s kvalitnejším spánkom. Následne môže zlepšiť aj váš sexuálny život. Prečo by ste teda odopierali vašim kamarátom? Obzvlášť keď sa bicyklovanie tak ľahko zapracováva do dennej rutiny.

4. Reťazová reakcia

Ide o ten najlepší pyramídový podnik. Posaďte svojich kamarátov na bicykel a tí budú časom rozširovať entuziazmus ďalej. Čím viac ľudí pozná bicykle a vyskúša si jazdu na nich, tým je väčšia šanca, že ostatný účastníci dopravnej premávky na cyklistov začnú brať ohľad.

Menej áut tiež znamená menej dopravných alebo ekologických kolapsov. A čo sa horskej cyklistiky týka, každý chceme jazdiť v peknej prírode, nie po zvetraných a rozoraných zvážniciach a vo vyrúbaných premyslených lesoch.

Čím viac ľudí si uvedomí, že o prostredie v ktorom tak radi jazdíme je nutné sa starať, tým je väčšia šanca na jeho záchranu.

5. Spoločne ušetríte peniaze

Spoločne môžete niektoré náklady na svoju záľubu rozdeliť na menej bolestné sumy.

Rozhodne nechceme tvrdiť, že bicyklovanie vám nejako zázračne ušetrí alebo zarobí peniaze.

Ale pri spoločnom bicyklovaní sa niektoré náklady môžu rozložiť medzi viacerých ľudí. Skladanie sa na špeciálne nástroje, na poštovné pri nákupoch, spoločný domáci servis a rozdelenie peňazí za benzín pri výlete do bikeparku alebo na cyklodovolenku v teplých krajinách.

Vaše komentáre

Aktuality

Včera 22:40 Simona Kuchyňková po skvelom výkone vyhrala preteky Svetového pohára v endure v Poľsku.

Len pred pár dňami sa Kuchyňková tešila z tretieho miesta v úvodnom kole Svetového pohára v endure vo Finale Ligure, no v Poľsku svoje súperky porazila a v kategórii do 21 rokov bola najrýchlejšia.

Včera 18:18 22-ročný Belgičan takmer prišiel o výhru kvôli predčasnej oslave na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Fotofiniš štvrtej etapy nakoniec ukázal, že Warre Vangheluwe bol na cieľovej čiare o pár milimetrov skôr ako víťaz predošlých dvoch etáp a priebežný líder celkovej klasifikácie Sam Bennett. Mladý Belgičan dosiahol svoje prvé profesionálne víťazstvo.

Včera 17:37 Jonathan Milan vyrovnal Pogačarov hetrik a v šprinte vyhral tretiu etapu na Giro d’Italia.

Taliansky šprintér je suverénne najlepším šprintérom na Gire a v trinástej etape zvíťazil pred Stanislawom Aniolkowskim a Philom Bauhausom.

Včera 12:42 Zranený fotograf fotí televízny prenos z Giro d’Italia a vytvára skvelé umelecké fotografie.

Jered Gruber je bezpochyby jedným z najlepších fotografov cestnej cyklistiky na svete. Musel však podstúpiť operáciu kolena, kvôli čomu nemôže fotiť na Gire, a tak si vymyslel skutočne kreatívny spôsob, ako zachytiť momenty na talianskej Grand Tour.

Včera 11:41 Fotogaléria: 15 skvelých fotografií z víťazstva Juliana Alaphilippea na Giro d’Italia.

„Išli sme najprv vo veľkej skupine a potom som si spolu s Mircom Maestrim povedal: Ideme. Aj on si dnes naozaj zaslúžil vyhrať, bol úžasný a spolupracovalo sa nám super.“

Zavrieť reklamu