Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Kvízy

Kvíz: Spoznáte podľa fotiek najlepších zjazdárov na svete?

Poznáte legendy zjazdu a tých najlepších zjazdárov súčasnosti? Otestujte sa v kvíze!
Biker
0%

Foto: © Predrag Vuckovic/Red Bull
Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Anglický zjazdár Gee Atherton je dvojnásobný majster sveta v zjazde, 7-krát vyhral preteky svetového pohára a v roku 2010 bol celkovým víťazom svetového pohára v zjazde. Na fotke je na pretekoch v Maribore v roku 2008, kde skončil šiesty.

Foto: Bartek Wolinski/Red Bull Content Pool
Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

25-ročný Francúz je už trojnásobným víťazom majstrovstiev sveta v zjazde a tento rok má už na konte tri výhry z pretekov svetového pohára.

Foto: © Geoff Waugh / Red Bull
Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Momentálne 50-ročný Američan sa venoval okrem zjazdu na horskom bicykli snowboardingu, lyžovaniu aj motokrosu. V roku 1996 získal na Majstrovstvách sveta v zjazde v Cairns striebornú medailu.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Francúz Nicolas Vouilloz (43) je zjazdovou legendou a je 7-násobným majstrom sveta v zjazde, pričom vyhral 16 pretekov svetového pohára a 5-krát bol celkovým víťazom svetového pohára v zjazde.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Rodák z Juhoafrickej republiky má síce 37 rokov, no stále konkuruje tým najlepším. Je trojnásobným majstrom sveta a rovnako trojnásobným celkovým víťazom svetového pohára a na pódiu na sveťáku bol až šialených 75-krát.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Steve Smith bohužiaľ už nie je medzi nami, zostane však navždy v našej pamäti. V roku 2013 sa stal celkovým víťazom svetového pohára, pričom štyrikrát vyhral preteky svetového pohára a bol aj majstrom Kanady v zjazde. V roku 2016 zomrel po nehode na motorke.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

27-ročný Angličan patrí jednoznačne medzi tých najlešpích zjazdárov na svete. Má na konte nespočetne veľa pódiových umiestnení na svetových pohároch a v roku 2011 sa zapísal v zjazdovej komunite ako riadny šialenec, keď vyhral majstrovstvá sveta Champery na extrémne blatovej trati s 11-sekundovým náskokom pred Damienom Spagnolom.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Anglický zjazdár Steve Peat vyhral majstrovstvá sveta v zjazde v Canberre v roku 2009. Mimo toho má na konte 17 víťazstiev z pretekov svetového pohára, z čoho vyťažil tri celkové víťazstvá svetového pohára v zjazde. Majtrovstvá Británie v zjazde vyhral dokonca 8-krát.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

Trojnásobný majster sveta v zjazde, dvakrát vyhral celkovo svetový pohár v zjazde. V rokoch 2017 a 2018 bol celkovým víťazom svetovej enduro série EWS. 33-ročný Austrálčan Sam Hill ukazuje svoje schopnosti zjazdára aj na enduro tratiach.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

23-ročný Francúz Amaury Pierron vlani vyhral celkové hodnotenie svetového pohára a vyhral troje preteky sveťáku za sebou. Túto sezónu sa mu síce nedarí tak, ako vlani, no vyhral preteky svetového pohára v Les Gets a je priebežne štvrtý v celkovom poradí.

Správna odpoveď! Nesprávna odpoveď

31-ročný Američan je 5-násobným celkovým víťazom svetového pohára a má na konte 20 výhier zo svetového pohára a 45-krát bol na pódiu. Chýba mu však titul z majstrovstiev sveta.

Spoznáte podľa fotiek najlepších zjazdárov na svete?

Vaše komentáre

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu