Biker.sk

RESPIRÁTOR FFP2 K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 14,90€!
Horské

Návod: 3 základné kroky, ako spraviť bunny hop

Schopnosť spraviť bunny hop zlepší (na)časovanie vašich pohybov, celkovú koordináciu a mnoho viac.
bikeradar

Správne zvládnutie bunny hopu vyžaduje jednak rýchle presúvanie hmotnosti a potom vyvinutie určitého tlaku pomocou vašich rúk a nôh. Práve takto dokážete dostať svoj bike do vzduchu.

Tréning tohto skillu zlepší (na)časovanie vašich pohybov, celkovú koordináciu a dynamiku pri jazde a neposlednom rade vám veľmi pomôže pri skákaní skokov či iných pokročilejších technikách.

1. Manuál

Posuňte bike pred seba a zdvihnite predné koleso do výšky. Vyžitie najmä silu rúk a nôh, preneste ťažisko nad zadné koleso a svojou váhou zdvihnite predné koleso. Nekrčte pri tom zbytočne ruky, snažte sa ich mať vystreté.

2. Boky nahor

Hneď ako dostanete predné koleso dostatočne vysoko, začnite priťahovať rajdy a posúvať ťažisko smerom vpred. Zhupnite sa v nohách a posuňte boky (panvu) k rajdom. Následne by ste mali začať dostávať do vzduchu aj zadné koleso.

3. Vo vzduchu

Počas letu by ste sa mali dostať do neutrálnej jazdeckej pozície. Palce na nohách by mali smerovať mierne nadol a väčšinu ťažiska by ste mali mať nad stredom biku. Následne sa uvoľnite, vystrite ruky aj nohy a pripravte sa na dopad.

Prečítajte si tiež

Video

Výborný videonávod na bunnyhop spravili chalani z Global Mountain Bike Network:

Vaše komentáre

Zavrieť reklamu