Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Helmy

Test: Helma Bern FL-1 XC MIPS

Značka Bern nám bola až do tohto testu takmer neznáma.
Hodnotenie: 3.5/5
149
Biker
Test: Helma Bern FL-1 XC MIPS

O to prekvapivejšie bolo, že sme na jej trailovej helme našli hneď dve veľké mená – Boa na veľmi pohodlnom lankovom systéme uťahovania vedúcom po celom obvode hlavy a MIPS, ktorý označuje vnútorný systém redukujúci rotačné sily pôsobiace na hlavu pri páde. Bern nie je v konštrukcii heliem žiadny nováčik a vyrába modely aj na zimné a vodné športy. Tomu zodpovedá aj vysoká kvalita konštrukcie, hoci je trochu škoda, že helma necháva zvlášť na spodnom leme odokryté celkom veľké plochy zraniteľného polystyrénu.

Krátky a široký šilt je ľahko odnímateľný a helma nevyzerá zle ani bez neho – dizajn je totiž prakticky identický s modelom určeným na cesťák. Tvarovo je helma skôr širšia a hoci ju otočné koliesko dokáže naozaj pohodlne a pevne utiahnuť, užšie tvarovaným hlavám nemusí sadnúť až tak dobre. My sme sa v nej však cítili pohodlne. Vypchávky sú odnímateľné a pôsobia veľmi kvalitne, trochu v kontraste s popruhom a lacnejšie vyzerajúcimi sponami pod ušami.

Matný dizajn s vrstevnicami rozhodne nie je na trhu bežný a v ponuke sú aj výraznejšie či decentnejšie farby. Cena nie je najhoršia a dostupná je aj verzia bez MIPS a Boa za 89 €.

www.snowboard-zezula.sk

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Biker hodnotenie

Skvelý: jednoznačne najlepší vo svojej triede
Veľmi dobrý: jeden z najlepších na trhu
Dobrý: odvedie si svoju prácu
Priemerný: ničím výnimočný
Podpriemerný: istým spôsobom nevhodný
Slabý: radšej si nájdite niečo iné
Nebezpečný, hlúpy alebo oboje dokopy
Zavrieť reklamu