Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

BIKEFEST: Garmin Slopestyle FMB Tour

Vem tu paštiku a naser to tam!
Biker

Trať Garmin FMB Slopestyleu doznala oproti minulému roku mnohých zmien a to jednoduchým spôsobom – všetko sa zväčšilo. Partia okolo Damjana Siriškiho sa hecla a posunula trať na novú úroveň. A to až na takú vysokú, že počas piatkových tréningov si vybrala svoje prvé obete a chalani museli upraviť predposlednú nájazdovú vlnu, aby mali borci dostatočnú rýchlosť na skákanie záverečného mega-skoku. Atmosféru bronzového FMB Tour eventu narúšal len občasný vietor, ktorý riderom podmienky sťažoval. Niekoľko tisíc divákov videlo na kálnickej slopestyleovej trati nadupanú show a pre väčšinu smrteľníkov úplne vesmírne triky. Dvadsiatka kvalifikovaných pretekárov z Rakúska, Čiech, Slovenska, Poľska, či Nórska posúvala svoje vlastné hranice na každom jednom prvku na trati, takže o pády rozhodne nebola núdza. Borci to nešetrili a pripravili divákom niekoľko hodín zadržiavania dychu a zaslúženého povzbudzovania. Úroveň sa aj tento rok zvýšila – backflip predstavuje úplný základ (chalani ho dávali hneď na prvom skoku, samozrejme v kombinácii) a kto ho nevedel kombinovať s inými trikmi, akoby ani nepretekal. Ceníme aj divácku kulisu – obzvlášť borcov z Moravy, ktorí sa nanominovali do ratraku ponad ktorý sa skákalo, fajčili vodnú fajku a ukazovali fotografom svoje ctené pozadia. Tailwhipy, rotácie, flipy, cashroll, barell roll, spiny a komentár človeka, ktorý skutočne vedel o čom rozpráva dokázali urobili zo slopestylu už tradične divácky jedno najzaujímavejších podujatí. Ďakujeme riderom, staviteľom divákom, aj skvelému komentátorovi: „Vem tu paštiku a neser to tam, ty vole!“

Výsledky:
1. Bernd Winkler (AUT)
2. Kuba Hejl (CZE)
3. Markus Sauer (AUT)
4. Teo Kováč (CZE)
5. Ondra Krčmář (CZE)

Best trick: Cash Roll No Hand – Marek Lebek (POL)

Aktuality

Včera 15:56 Nová Merida One-Sixty FR kombinuje 180 mm zdvih s mullet kolesami.

Bicykel určený primárne na zábavu v bikeparku a na tých najdrsnejších enduro trailoch má odolné komponenty a priaznivý pomer cena/výkon.

Včera 13:01 Kvíz: Viete, čo robia v skutočnosti sponzori najväčších cyklistických tímov?

Ich mená poznáme všetci takmer naspamäť, ale viete, čo vlastne znamenajú a čomu sa venujú sponzori najväčších cyklistických tímov? Niektoré odpovede vás určite prekvapia a asi aj pobavia, keďže veľká väčšina sponzorov nemá s bicyklovým priemyslom nič spoločné.

Včera 12:02 Video: Elitní XC pretekári testovali cez víkend olympijskú trať v Paríži.

Sobota slúžila na zoznámenie sa s traťou a v nedeľu sa jazdci pustili do pretekania. Víkend mal organizátorom priniesť množstvo údajov a spätnú väzbu o trati a zázemí pretekov, ktoré bude počas olympiády čeliť náporu ľudí.

Včera 09:58 Spojenie Quick-Stepu a Jumbo-Visma by malo katastrofálne následky, hovorí Philippe Gilbert.

41-ročný bývalý profesionálny cyklista vyjadril obavy o ekonomické následky pre profesionálnu cyklistiku v dôsledku potenciálneho spojenia tímov Soudal-QuickStep a Jumbo-Visma v roku 2024.

Včera 09:19 Video: Chris Froome spravil paródiu na virálne reklamné video Bentley.

Štvornásobný víťaz Tour de France túto sezónu toho síce veľa nevyhral, ale aspoň na chvíľu „vyhral internet“ komickým videom, v ktorom paroduje virálnu reklamu automobilky Bentley.

Zavrieť reklamu