Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

BIKEFEST: Garmin Slopestyle FMB Tour

Vem tu paštiku a naser to tam!
Biker

Trať Garmin FMB Slopestyleu doznala oproti minulému roku mnohých zmien a to jednoduchým spôsobom – všetko sa zväčšilo. Partia okolo Damjana Siriškiho sa hecla a posunula trať na novú úroveň. A to až na takú vysokú, že počas piatkových tréningov si vybrala svoje prvé obete a chalani museli upraviť predposlednú nájazdovú vlnu, aby mali borci dostatočnú rýchlosť na skákanie záverečného mega-skoku. Atmosféru bronzového FMB Tour eventu narúšal len občasný vietor, ktorý riderom podmienky sťažoval. Niekoľko tisíc divákov videlo na kálnickej slopestyleovej trati nadupanú show a pre väčšinu smrteľníkov úplne vesmírne triky. Dvadsiatka kvalifikovaných pretekárov z Rakúska, Čiech, Slovenska, Poľska, či Nórska posúvala svoje vlastné hranice na každom jednom prvku na trati, takže o pády rozhodne nebola núdza. Borci to nešetrili a pripravili divákom niekoľko hodín zadržiavania dychu a zaslúženého povzbudzovania. Úroveň sa aj tento rok zvýšila – backflip predstavuje úplný základ (chalani ho dávali hneď na prvom skoku, samozrejme v kombinácii) a kto ho nevedel kombinovať s inými trikmi, akoby ani nepretekal. Ceníme aj divácku kulisu – obzvlášť borcov z Moravy, ktorí sa nanominovali do ratraku ponad ktorý sa skákalo, fajčili vodnú fajku a ukazovali fotografom svoje ctené pozadia. Tailwhipy, rotácie, flipy, cashroll, barell roll, spiny a komentár človeka, ktorý skutočne vedel o čom rozpráva dokázali urobili zo slopestylu už tradične divácky jedno najzaujímavejších podujatí. Ďakujeme riderom, staviteľom divákom, aj skvelému komentátorovi: „Vem tu paštiku a neser to tam, ty vole!“

Výsledky:
1. Bernd Winkler (AUT)
2. Kuba Hejl (CZE)
3. Markus Sauer (AUT)
4. Teo Kováč (CZE)
5. Ondra Krčmář (CZE)

Best trick: Cash Roll No Hand – Marek Lebek (POL)

Aktuality

Včera 20:31 Video: Birell Bikefest 2024 aftermovie.

Najväčší bicyklový festival v strednej Európe Birell Bikefest 2024 opäť prekonal očakávania a my sme boli svedkami ďalšieho skvelého ročníka. Množstvo bicyklov, pretekov, fanúšikov a zábavy zaplavilo kálnický kopec a skvelá bike atmosféra sa niesla vzduchom počas celého víkendu. Asi nejako takto.

Včera 17:37 Dylan Groenewegen vyhral v šprinte úvodnú etapu Okolo Slovinska, jedinú horskú prémiu získal jazdec Pierre Baguette.

Groenewegen vyhral tesne pred Alexandrom Kristoffom a tretí finišoval Phil Bauhaus. Z jazdcov slovenského tímu Pierre Baguette sa umiestnil najlepšie Adam Líška, ktorý skončil na 22. mieste, zatiaľ čo jeho český tímový kolega Tomáš Kalojíros sa dostal do úniku a vybojoval jediný možný bod na horskej prémii, takže sa oblečie do dresu lídra súťaže vrchárov.

Včera 17:06 Torstein Træen vyhral z úniku horskú 4. etapu Okolo Švajčiarska, do žltého dresu sa oblečie Adam Yates.

Etapa sa končila na vrchole stúpania Gotthard Pass, v ktorom sa dokázal Nór Træen ako jediný jazdec z úniku udržať pred favoritmi celkovej klasifikácie. Adam Yates zaútočil 4 km pred cieľom, vytvoril si veľký náskok a skončil druhý, vďaka čomu sa stal priebežným lídrom celkového hodnotenia.

Včera 11:35 Rebríček 10 najbezpečnejších cestných heliem roku 2024.

Americký technický inštitút Virginia Tech otestoval 89 cestných heliem, z ktorých najlepšie vyšla prilba Giro Aries Spherical.

Včera 09:52 Foto: Nový majstrovský špeciál Canyon Aeroad Mathieu van der Poela.

Nový pretekársky bicykel Mathieu van der Poela má nielen nový dizajn, ale ide tiež o prototyp nového modelu Aeroad, ktorý Canyon ešte nepredstavil.

Zavrieť reklamu