Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!

Už aj raper Bekim Aziri je Nezastaviteľný

Účastníci najväčšieho bicyklového festivalu na Slovensku – Birell BikeFest, ktorý sa konal uplynulý víkend v DEMA bikeparku Kálnicia, boli vskutku „Nezastaviteľní". Tak ako po minulé roky, aj počas tohto 7. ročníka si diváci mohli celé 3 dni vychutnávať poriadnu dávku adrenalínu a zábavy. Na tohtoročnom BikeFeste mohli dokonca zažiť aj obdivuhodnú povahu známeho rapera, stand-up komika a bývalého bikera, Bekima Aziriho, ktorý sa stal ambasádorom druhého ročníka charitatívneho projektu Nezastaviteľní.
Biker

Kto sú Nezastaviteľní? Reč je o 13 mladých ľuďoch, ktorí zažili niečo, čo si mnohí z nás nevedia ani len predstaviť. Niečo, čo im úplne zmenilo život, ale ani to ich nezlomilo. Nevzdali sa. Sú nezastaviteľní. Do rovnomenného projektu, sa prihlásili preto, aby si splnili svoj sen – aj napriek svojmu hendikepu neprestať aktívne športovať. Práve pre takýchto ľudí už po druhýkrát organizuje Birell charitatívny projekt Nezastaviteľní, vďaka ktorému môžu hendikepovaní získať svoje vysnívane športové náčinie.

Prekonať ťažkú chorobu alebo úraz a potom ostať silný a nevzdať sa, nie je vôbec jednoduché. Avšak zostať sám sebou aj napriek ťažkému telesnému postihnutiu a mať odhodlanie aktívne žiť a naďalej športovať, to je v povahe Nezastaviteľných. Vie o tom svoje aj Bekim Aziri, ktorý prebral štafetu po sympatickej paraolympioničke, Anke Oroszovej a stal sa ambasádorom druhého ročníka projektu. Ako šestnásťročný si pri páde na pretekoch v bikrose v českom Přerove zranil miechu. Napriek tomu, že od krku nadol ochrnul, nikdy sa nevzdal a svojmu hendikepu sa doslova postavil. „Hoci je môj život teraz iný v tom, že som ochrnutý, stále žijem rovnako, ako keď som bol zdravý. Od úrazu som už dokonca stihol let na rogale či zoskok z lietadla. Teraz som k tomu pridal aj týchto pár krokov na podporu Nezastaviteľných,“ povedal Bekim Aziri, po tom čo sa postavil z invalidného vozíka a s oporou prešiel po vlastných nohách cez Birell bránu, čím podporil projekt a všetkých hendikepovaných, ktorí sa do neho tento rok zapojili.

Cieľom projektu Nezastaviteľní je taktiež motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali a tým pomohli hendikepovaným. Nezastaviteľní veria, že aj s pomocou verejnosti získajú špeciálne športové vybavenie, ako napríklad handbike, monoski alebo sledge bežky. Jeden z tých, ktorému v minulom roku projekt Nezastaviteľní splnil sen je aj Erik Weiss zo Stupavy. Po autonehode zostal pripútaný na vozíčku. Predtým však vždy rád športoval, preto túžil zostať v pohybe. Chcel jazdiť, na hanbiku a toto jeho prianie sa mu vďaka Nezastaviteľným splnilo. „Ďakujem všetkým, ktorí vymenili vlastné pohodlie za aktívny pohyb, a tým nám, a teda aj mne pomohli. Ja si nový handbike užívam už nejaký ten mesiac. O čo viac, teší ma aj to, že od marca 2017 som členom Slovenského zväzu cyklistiky a mám tú česť trénovať v tíme s paraolympioničkou Ankou Oroszovou,“ neskrýva radosť Erik.

Každá pomoc sa počíta

Pomôcť môže každý, a to úplne jednoducho. Stačí ak v priebehu leta prejde na bicykli, kolieskových korčuliach, behom alebo pešo špeciálnou Birell bránou umiestnenou postupne na rôznych miestach Slovenska, kde ľudia trávia aktívne voľný čas. Za každý prechod bránou prispeje Birell ako organizátor projektu 20 centami. Viac informácií o rozmiestnení brán ako aj aktuálne vyzbieranej sume, nájdete na www.nezastavitelni.sk. Páči sa vám myšlienka tohto projektu natoľko, že chcete prispieť nielen svojím pohybom, ale aj finančne? V takom prípade môžete prispieť vo forme nákupu na oficiálnom e-shope Nezastaviteľných. Alebo môžete darovať ľubovoľnú finančnú čiastku priamo na mieste či prevodom na účet Nezastaviteľných prostredníctvom www.dobrakrajina.sk. Vlani sa podarilo vyzbierať celkovo 34 854 eur, vďaka čomu dostalo svoje vysnívané športové vybavenie 11 Nezastaviteľných.

Aktuality

11:39 Video: Mechanik skladá ružový špeciál Colnago V4Rs pre víťaza Giro d’Italia Tadeja Pogačara.

Okrem dvoch časoviek strávil Pogačar všetky etapy na bicykli Colnago V4Rs, ktorý mu v posledných dvoch etapách prispôsobili ružovým dizajnom rámu, aby ladil s ružovým dresom víťaza Gira.

11:31 Víťazný bicykel Giro d’Italia 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne krátkymi kľukami.

Pozrite si detaily a špecifikáciu bicykla Colnago V4Rs Tadeja Pogačara, ktorý mu pomohol k víťazstvu Giro d’Italia.

10:36 Tadej Pogačar vyhral Giro d’Italia najväčším rozdielom od roku 1965.

Za posledných 59 rokov nedokázal vyhrať Giro d’Italia nikto takým suverénnym spôsobom ako Tadej Pogačar v roku 2024.

09:48 Birell BikeFest 2024: Ako sa dostať na BikeFest autom, špeciálne BikeFest taxi & harmonogram kyvadlovej dopravy.

Chystáte sa do Kálnice na Birell BikeFest 2024? Takto sa tam dostanete!

09:34 Viktória Chladoňová dosiahla obrovský úspech a vyhrala preteky Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě.

Len 17-ročná Slovenka prišla do cieľa s 52-sekundovým náskokom pred Kanaďankou Rafaelle Carrier a tretia skončila slovinská pretekárka Tereza Serkezi.

Zavrieť reklamu