Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!

Už aj raper Bekim Aziri je Nezastaviteľný

Účastníci najväčšieho bicyklového festivalu na Slovensku – Birell BikeFest, ktorý sa konal uplynulý víkend v DEMA bikeparku Kálnicia, boli vskutku „Nezastaviteľní". Tak ako po minulé roky, aj počas tohto 7. ročníka si diváci mohli celé 3 dni vychutnávať poriadnu dávku adrenalínu a zábavy. Na tohtoročnom BikeFeste mohli dokonca zažiť aj obdivuhodnú povahu známeho rapera, stand-up komika a bývalého bikera, Bekima Aziriho, ktorý sa stal ambasádorom druhého ročníka charitatívneho projektu Nezastaviteľní.
Biker

Kto sú Nezastaviteľní? Reč je o 13 mladých ľuďoch, ktorí zažili niečo, čo si mnohí z nás nevedia ani len predstaviť. Niečo, čo im úplne zmenilo život, ale ani to ich nezlomilo. Nevzdali sa. Sú nezastaviteľní. Do rovnomenného projektu, sa prihlásili preto, aby si splnili svoj sen – aj napriek svojmu hendikepu neprestať aktívne športovať. Práve pre takýchto ľudí už po druhýkrát organizuje Birell charitatívny projekt Nezastaviteľní, vďaka ktorému môžu hendikepovaní získať svoje vysnívane športové náčinie.

Prekonať ťažkú chorobu alebo úraz a potom ostať silný a nevzdať sa, nie je vôbec jednoduché. Avšak zostať sám sebou aj napriek ťažkému telesnému postihnutiu a mať odhodlanie aktívne žiť a naďalej športovať, to je v povahe Nezastaviteľných. Vie o tom svoje aj Bekim Aziri, ktorý prebral štafetu po sympatickej paraolympioničke, Anke Oroszovej a stal sa ambasádorom druhého ročníka projektu. Ako šestnásťročný si pri páde na pretekoch v bikrose v českom Přerove zranil miechu. Napriek tomu, že od krku nadol ochrnul, nikdy sa nevzdal a svojmu hendikepu sa doslova postavil. „Hoci je môj život teraz iný v tom, že som ochrnutý, stále žijem rovnako, ako keď som bol zdravý. Od úrazu som už dokonca stihol let na rogale či zoskok z lietadla. Teraz som k tomu pridal aj týchto pár krokov na podporu Nezastaviteľných,“ povedal Bekim Aziri, po tom čo sa postavil z invalidného vozíka a s oporou prešiel po vlastných nohách cez Birell bránu, čím podporil projekt a všetkých hendikepovaných, ktorí sa do neho tento rok zapojili.

Cieľom projektu Nezastaviteľní je taktiež motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali a tým pomohli hendikepovaným. Nezastaviteľní veria, že aj s pomocou verejnosti získajú špeciálne športové vybavenie, ako napríklad handbike, monoski alebo sledge bežky. Jeden z tých, ktorému v minulom roku projekt Nezastaviteľní splnil sen je aj Erik Weiss zo Stupavy. Po autonehode zostal pripútaný na vozíčku. Predtým však vždy rád športoval, preto túžil zostať v pohybe. Chcel jazdiť, na hanbiku a toto jeho prianie sa mu vďaka Nezastaviteľným splnilo. „Ďakujem všetkým, ktorí vymenili vlastné pohodlie za aktívny pohyb, a tým nám, a teda aj mne pomohli. Ja si nový handbike užívam už nejaký ten mesiac. O čo viac, teší ma aj to, že od marca 2017 som členom Slovenského zväzu cyklistiky a mám tú česť trénovať v tíme s paraolympioničkou Ankou Oroszovou,“ neskrýva radosť Erik.

Každá pomoc sa počíta

Pomôcť môže každý, a to úplne jednoducho. Stačí ak v priebehu leta prejde na bicykli, kolieskových korčuliach, behom alebo pešo špeciálnou Birell bránou umiestnenou postupne na rôznych miestach Slovenska, kde ľudia trávia aktívne voľný čas. Za každý prechod bránou prispeje Birell ako organizátor projektu 20 centami. Viac informácií o rozmiestnení brán ako aj aktuálne vyzbieranej sume, nájdete na www.nezastavitelni.sk. Páči sa vám myšlienka tohto projektu natoľko, že chcete prispieť nielen svojím pohybom, ale aj finančne? V takom prípade môžete prispieť vo forme nákupu na oficiálnom e-shope Nezastaviteľných. Alebo môžete darovať ľubovoľnú finančnú čiastku priamo na mieste či prevodom na účet Nezastaviteľných prostredníctvom www.dobrakrajina.sk. Vlani sa podarilo vyzbierať celkovo 34 854 eur, vďaka čomu dostalo svoje vysnívané športové vybavenie 11 Nezastaviteľných.

Aktuality

09:44 Pozvánka: Cyklojazda z Bratislavy do Viedne Open Border Ride 2023.

S BUBO a bratmi Velitsovými z Isadore Apparel sa štartuje z centra Bratislavy, aby sme si pripomenuli symbol slobody a otvorených hraníc.

09:27 Nora Jenčušová skončila po skvelom výkone štvrtá v časovke na Majstrovstvách Európy.

21-ročnú Slovenku delili od umiestnenia na pódiu len dve sekundy. Majsterkou Európy sa stala len 18-ročná Britka Zoe Bäckstedt.

Včera 11:06 Sepp Kuss: Ľudia v Amerike stále spomínajú na éru Armstronga. Bolo by dobré, keby sa tento obraz zmenil.

29-ročný Kuss sa stal po obrovskom úspechu na Vuelte prvým americkým víťazom pretekov Grand Tour po 12 rokoch.

Včera 10:36 Víťazný špeciál Cervelo S5 Seppa Kussa na Vuelta a España 2023 (detaily, špecifikácia).

Aj keď kľúčové horské etapy absolvoval na vrchárskom modeli Cervelo R5 s dvojprevodníkom, záverečnú etapu odjazdil na šprintérskom aero bicykli S5 s jednoprevodníkom, ktorý bol vyrobený špeciálne na pamiatku s označením „GC Kuss“.

19.09.2023 Giant predstavil nový vytrvalostný cestný bicykel Defy, ktorý je ľahší než jeho predchodca.

Podľa výrobcu má dizajn bicykla prispieť k vyššiemu pohodliu pri dlhých trasách, stúpaniach, ale aj rýchlej jazde.

Zavrieť reklamu