Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Colnago Tadeja Pogačara – taliansky cyklistický sen na Slovensku!

Slovenským fanúšikom cestnej cyklistiky sa naskytá jedinečná príležitosť obzrieť si zblízka pretekársky bicykel jedného z najpopulárnejších cyklistov súčasnosti, čerstvého víťaza GIRA 2024, slovinského jazdca Tadeja Pogačara z tímu UAE Emirates.
Matúš Bušík
Colnago Tadeja Pogačara – taliansky cyklistický sen na Slovensku!

Napadlo vám niekedy, že pokiaľ by ste chceli vidieť a „pohladiť“ bicykel jedného z najlepších cyklistov planéty, vaša cesta bude viesť k východným hraniciam Slovenska? Presne tak!

V úvode tohto roka sa prešovský Bigbike rozhodol otvoriť svoju druhú pobočku zameranú na prémiové značky bicyklov. Celý koncept predajne je o to zaujímavejší, že druhá pobočka spomínaného obchodu sídli len pár metrov od tej pôvodnej.

Od samotného vzniku si v Bigbike uvedomovali, že špičkové značky bicyklov sú dôležitou súčasťou cyklistického priemyslu a ich zastúpenie môže mať výrazný vplyv na cyklistickú komunitu v danom regióne.

Colnago v Bigbike

Komplexné zameranie obchodu vždy inklinovalo k ponuke štandardných a komerčných veľkovýrobcov či lokálnych značiek.

Avšak jedným z cieľov Bigbike bolo priniesť na slovenský trh najúspešnejšiu cestnú cyklistickú značku – Colnago.

Aj keď slovenská cyklistika za posledné roky zanechala na svetovom poli významnú stopu, cesta, ako dostať kultovú značku na náš malý trh, nebola vôbec jednoduchá.

V Bigbike bolo pre tento taliansky klenot potrebné vytvoriť kvalitné, nielen technické zázemie a splniť všetky podmienky výrobcu tak, aby si predaj značky doslova zaslúžili a vytvorili jej tak patričný priestor.

Po splnení prísnych podmienok sa chlapci snažili povýšiť sériovú ponuku Colnago bicyklov aj o viaceré nepredajné limitované kúsky, ktoré dokážu potešiť oči a rozbúšiť srdce snáď každého priaznivca cestnej cyklistiky.

Keďže je nielen v rámci Európy, ale aj celého sveta komunita Colnago považovaná za jednu veľkú rodinu, ktorá sa vzájomne posúva a podporuje, dostalo sa aj pre Bigbike nevídanej pocty v podobe unikátneho cestného špeciálu od Tadeja Pogačara, ktorý je jedným z najlepších a najvýkonnejších pretekárskych bicyklov na trhu a jazdil na ňom jeden z najsilnejších cyklistov súčasnosti.

Colnago V3Rs

Bicykel Colnago V3Rs je vyrobený z tých najkvalitnejších materiálov a dostupných komponentov. Je navrhnutý tak, aby poskytoval maximálny efektívny prenos energie od jazdca k rýchlosti.

Čerešničkou na torte je osadenie kráľovského groupsetu Campagnolo Super Record EPS 12s a setu karbónových kolies Campagnolo Bora Ultra WTO, na ktorých Tadej pretekal v sezóne 2021 na všetkých zásadných monumentoch, ale aj na najslávnejších cyklistických pretekoch Tour de France.

Tento autentický cestný šperk v tímových farbách UAE Emirates bol vyrobený na mieru, priamo pre tohto slovinského cyklistu a aktuálne je ho možné vidieť naživo v jednej z prešovských predajní Bigbike.

Okrem kúskov zo súkromnej zbierky majiteľa obchodu je možné v obchode vidieť aj aktuálny prierez najnovších modelov značky Colnago, od ručne vyrábaného špeciálu C68, gravelu G3-X až po aktuálny pretekársky topmodel V4Rs.

Takúto ucelenú kolekciu značky môžete vidieť len v metropole Šariša.

Pokiaľ aj vám koluje v žilách vášeň pre talianske bicykle, neostáva vám nič iné, než si naplánovať cestu do Prešova a navštíviť predajňu Bigbike, ktorá sa nachádza na Sabinovskej ul. 7.

Aktuality

13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

Zavrieť reklamu