Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

INEDOR, obľúbená rodinná značka

Inedor je malý rodinný výrobca bicyklov, ktorý aktuálne zažíva prerod a stáva sa žiadanou lokálnou značkou. Tú vyhľadávajú najmä zákazníci so snahou odlíšiť sa.
Matúš Bušík
INEDOR, obľúbená rodinná značka

Foto: BIGBIKE.SK, CINESHINE.SK

Ak by ste značku Inedor hľadali vo svojom lokálnom obchode, bude to márne, pretože jediným predajcom je BIGBIKE.SK, ktorý je zároveň jej vlastníkom.

História značky Inedor sa začala písať v roku 2018 v prešovskej predajni Bigbike. Zámerom chalanov bolo vytvoriť lokálny produkt, ktorý by niesol všetky charakteristiky kvalitného bicykla a zacielil by tak na široké spektrum zákazníkov.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa túto myšlienku chlapcom podarilo naplniť, keďže sa predaje nimi vyrábaných bicyklov rátajú v stovkách kusov.

Svoju vlastnú značku sa im darí predávať aj pri širokej ponuke portfólia, ktoré Bigbike ako obchod ponúka. Kľúčom úspechu Inedoru je aj dôležitý faktor, a to skvelý pomer cena/výbava.

Na začiatku cesty sa Inedor profiloval ako dostupná alternatíva k svetovým značkám najmä v segmente detských bicyklov a bicyklov strednej úrovne.

Ku strednému segmentu Inedor pridal dva exkluzívne karbónové modely vyrábané pod ich vlastnou taktovkou. Ide konkrétne o jeden cestný a jeden gravelový model .

Výnimočný a nesmierne zaujímavý fakt je, že značku budujú bez akéhokoľvek marketingu. Aktuálnu ponuku Inedor schválne nezverejňuje, keďže spravidla ide o limitované množstvá jednotlivých modelov.

Niečo málo z informácií o bicykloch sa dá nájsť na Instagrame, ale žiadny masívny marketing a kampane nečakajte. Dobré meno si značka buduje len cez svojich spokojných zákazníkov a cez Bigbike v Prešove.

Custom program

Foto: BIGBIKE.SK, CINESHINE.SK

Cyklistický priemysel a biznis sa neustále vyvíjajú a netreba zaspať na vavrínoch. Prípadne sa netreba uspokojiť s tým, čo máte, ale napredovať. To vlastne platí aj v bežnom živote, a takisto aj v športe.

Lukáš s Peťom sa rozhodli povýšiť značku a čoraz viac sa zamerať na prémiovejšie bicykle. Ich oba karbónové modely je možné personalizovať v ich vlastnom custom programe, kde je možné takmer všetko.

Osobitnú pozornosť si zaslúži cestný model Onegram, ktorý je možné nakonfigurovať podľa vlastných predstáv, čo sa týka dizajnu, ale aj komponentov. Jeho rám je vyrobený z pokročilého kompozitného materiálu, ktorý sa vyrába v EÚ a využívajú ho aj iné svetové značky.

Okrem karbónového cesťáka si zákazník môže podobným spôsobom nakonfigurovať aj gravel s označením Salt.

Ďalšou zaujímavosťou je, že pri výrobe mestských bicyklov spolupracuje Inedor s manufaktúrou v Maďarsku, ktorá pre nich dodáva špecifické diely vyrábané ručne.

Čo prinesie budúcnosť?

Foto: BIGBIKE.SK, CINESHINE.SK

V Inedor aktuálne pracujú aj na vlastnom prototype elektrobicykla, ktorý by chceli predstaviť a uviesť na trh koncom roka 2025. Toto všetko plánuje značka pri dodržaní svojej pôvodnej filozofie, a tou je zachovať si lokálnosť a exkluzívnosť.

Ich cieľom nie je stať sa štandardným veľkovýrobcom a dodávateľom. Filozofia myslieť a konať lokálne sa v súčasnosti dostáva do popredia, ľudia výborne reagujú na lokálne produkty a možno že radšej podporia niekoho s menom a príbehom, než obrovskú korporáciu.

Značka v blízkej budúcnosti chystá zaujímavé spolupráce s módnymi labelmi @lovethemclub a @fckthemcom, pričom viac podrobností nám zatiaľ chlapci nechceli prezradiť, takže si budeme musieť počkať..

Záväzkom Inedoru však naďalej zostáva dlhodobo udržať priaznivú cenu a vysokú kvalitu nimi vyrábaných bicyklov a nesplynúť tak s masou ponúkaných značiek.

Aktuality

17:40 Len 22-ročný Georg Steinhauser vyhral po 34 km sóle horskú 17. etapu Giro d’Italia.

Steinhauser si pripísal svoje prvé profesionálne víťazstvo na vrchole stúpania Passo Brocon. Druhý skončil Tadej Pogačar, ktorý si opäť navýšil náskok vo vedení celkovej klasifikácie a za ním finišovali v spoločnej skupine Antonio Tiberi, Geraint Thomas, Daniel Martínez, Einer Rubio a Romain Bardet.

11:40 Nahnevaný Ben O’Connor o Giro d’Italia: Sú to jedny z najhoršie zorganizovaných pretekov.

„Rád by som ho videl vysadnúť na bicykel, odštartovať etapu a zistiť, aká je jeho odpoveď,“ povedal Austrálčan o šéfovi Gira v reakcii na chaos na štarte 16. etapy, ktorú napokon organizátori výrazne skrátili pre chladné počasie, sneženie a dážď v pôvodnom mieste štartu.

10:58 Dokumentárny film o Michalovi Marošim uvidíte už čoskoro v Bratislave aj na BikeFeste v Kálnici.

Dokument Ten, co slaví každý den nie je len obyčajný športový dokument, ale ide o portrét človeka, ktorý stál nespočetnekrát na hrane medzi životom a smrťou.

09:29 Wout Van Aert nie je v najlepšej forme, ale potvrdil návrat na preteky a odštartuje na etapáku v Nórsku.

Van Aert utrpel v marci pri páde na klasike Dwars door Vlaandren početné zranenia – sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a prasknutú hrudnú kosť. Zrušil štart na Giro d’Italia, no zotavuje sa a mohol by sa zúčastniť na Tour de France.

Včera 17:48 Nezastaviteľný Tadej Pogačar vyhral na Giro d’Italia už po piatykrát, horskú etapu museli pre sneženie skrátiť.

Na druhom mieste skončil Giulio Pellizzari pred tretím Danielom Martínezom, ktorý sa posunul na druhé miesto v celkovej klasifikácii, pretože Geraint Thomas s ním už v závere neudržal tempo.

Zavrieť reklamu