Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Video: Šialený zjazd Tadeja Pogačara z Col du Galibier s maximálnou rýchlosťou cez 90 km/h

Na vrchole Galibieru mal Pogačar 12-sekundový náskok pred Jonasom Vingegaardom, avšak v zjazde natiahol svoj náskok na viac ako pol minúty. Zjazd z Col du Galibier prešiel s priemernou rýchlosťou 66 km/h a dosiahol maximálnu rýchlosť 92,2 km/h.
Martin Sarvaš
 Video: Šialený zjazd Tadeja Pogačara z Col du Galibier s maximálnou rýchlosťou cez 90 km/h

Tadej Pogačar (UAE Emirates) vyhral 4. etapu Tour de France 2024 po skvelom výkone jeho tímu UAE Emirates v stúpaní Col du Galibier, v ktorom zaútočil kilometer pred vrcholom.

Nielen v stúpaní, ale aj v zjazde z Galibieru predviedol Pogačar neuveriteľný výkon a do cieľa prišiel s 35-sekundovým náskokom pred druhým Remcom Evenepoelom (Soudal Quick-Step) a tretí finišoval víťazov tímový kolega Juan Ayuso pred Primožom Rogličom (Red Bull-Bora-Hansgrohe), Jonasom Vingegaardom (Visma-Lease a Bike) a Carlosom Rodriguezom (Ineos Grenadiers).

V 16-kilometrovom zjazde z Galibieru mal Pogačar priemernú rýchlosť 66 km/h a dosiahol maximálnu rýchlosť 92,2 km/h.

Zjazd Tadeja Pogačara z Col du Galibier:

Aktuality

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

09:15 Peter Sagan nebude na sklonku kariéry majstrom Slovenska v horskej cyklistike, v Košiciach si tituly v oboch disciplínach vybojoval Matej Ulík.

Majstrovské tituly v oboch disciplínach XCC aj XCO si v elitnej ženskej kategórii vyjazdila aj Janka Keseg Števková. Výborné výkony však počas víkendu podávali aj juniorskí reprezentanti Viktória Chladoňová a Lukáš Vranák, ktorí sa z titulov tešili vo svojich kategóriách.

Zavrieť reklamu