Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Martin Svrček predviedol skvelú formu a vyhral belgickú klasiku Gullegem Koerse, ktorú vyhral aj Remco Evenepoel

21-ročný pretekár tímu Soudal Quick-Step sa stal prvým Slovákom, ktorý vyhral tieto preteky. Na druhom mieste skončil jeho tímový kolega Yves Lampaert a tretí finišoval Lionel Taminiaux.
Martin Sarvaš

Martin Svrček dosiahol svoje prvé víťazstvo v drese tímu Soudal Quick-Step na pretekoch Gullegem Koerse.

Pre talentovaného 21-ročného bronzového medailistu z minuloročných majstrovstiev sveta do 23 rokov to bol zaslúžený úspech, ktorý vybojoval po odvážnom útoku len 3,3 km pred cieľom.

„Cítim sa skvele! Sú to len moje druhé preteky po dvoch mesiacoch a ukázať túto dobrú formu a byť schopný to dokončiť preteky po náročnom dni, je niečo neuveriteľné. Nemôžem vám povedať, ako ma toto víťazstvo teší,“ povedal Martin po tom, ako sa stal prvým slovenským jazdcom, ktorý vyhral tieto preteky.

Utorkové preteky na 176 km trase boli od začiatku živé, keď sa Varre Vangheluwe pokúsil ísť do úniku. Mladému Belgičanovi sa to podarilo, no veci sa neustále menili a čoskoro bola na čele ďalšia skupina.

Tentoraz v nej bol Ayco Bastiaens za Soudal Quick-Step a Belgičan držal solídny rytmus, lenže jeho snahu ukončil pád. Bočný vietor v druhej časti dňa rozdelil pelotón a sformovala sa malá, ale silná skupina v honbe za lídrami.

Dvojnásobný víťaz Gullegem Koerse Yves Lampaert, Martin Svrček a Warre sa dostali do skupiny, ktorá postupne znižovala náskok lídrov a pripojili sa k jazdcom v úniku len pár kôl do konca.

Vyzeralo to, že sa to všetko skončí v šprinte, ale tesne 3,3 km pred koncom spustil Svrček silné zrýchlenie a v cieli oslávil piate po sebe idúce víťazstvo tímu Soudal Quick-Step na pretekoch Gullegem Koerse.

„Bolo to podobné ako na juniorských pretekoch – útoky od začiatku a potom celý deň plný plyn. Veľmi sa mi to páčilo a v budúcnosti chcem absolvovať viac takýchto pretekov,“ povedal Martin Svrček.

„Chceli sme vyhrať preteky a snažili sme sa to formovať tak, že sme od úvodného kola začali ofenzívne. Vo finále mi Yves povedal, aby som išiel, ak budem mať silu, a ja som to urobil. Som šťastný, že som mohol priniesť víťazstvo, moje prvé v drese Soudal Quick-Step, a nemôžem vám povedať, koľko to znamená pre mňa a pre moju sebadôveru,“ dodal Martin Svrček.

Výsledky Gullegem Koerse 2024

Aktuality

13:45 Kompletné výsledky Tour de France 2024.

Tadej Pogačar vyhral svoj tretí žltý dres, bodovaciu súťaž vyhral Biniam Girmay, v súťaži vrchárov zvíťazil Richard Carapaz a v kategórii mladých jazdcov bol najlepší Remco Evenepoel.

11:44 Analýza výkonu: Aké watty tlačil Tadej Pogačar pri rekordných výkonoch na Tour de France?

Col du Galibier, Pla d’Adet, Plateau de Beille, Isola 2000 a Col de la Couillole – päť stúpaní, v ktorých Tadej Pogačar prekonal doterajšie rekordy obrovským rozdielom a na Plateau de Beille predviedol pravdepodobne najlepší vrchársky výkon v histórii cyklistiky.

10:30 Bolo by to extrémne hlúpe, reaguje Tadej Pogačar na obvinenia z dopingu na Tour de France.

V horských etapách suverénne dominoval a lámal rekord za rekordom. Jeho agresívny štýl pretekania však vyvolal aj kritiku a po neuveriteľných výkonoch sa nevyhol ani obvineniam z dopingu.

09:45 Fotogaléria: 50 skvelých fotografií Tadeja Pogačara z Tour de France 2024.

Tadej Pogačar sa stal po 26 rokoch prvým jazdcom, ktorý vyhral Giro d’Italia aj Tour de France v jednom roku.

09:34 Fotogaléria: Najlepšie momenty z majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike 2024 s Petrom Saganom.

Na pretekoch sa predstavila aj najväčšia hviezda slovenskej cyklistiky Peter Sagan a na košickom Bankove sa stretlo množstvo fanúšikov, ktorí sa chceli s Petrom rozlúčiť nakoľko šlo pravdepodobne o jeho posledné profesionálne preteky.

Zavrieť reklamu