Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ROČNÉ PREDPLATNÉ ČASOPISU BIKER SPOLU S MULTIKĽÚČOM IBA ZA 39,80€!
Novinky

Martin Svrček predviedol na MS športové gesto a vysmädnutému súperovi dal napiť zo svojej fľašky

20-ročný Slovák ukázal na uplynulých majstrovstvách sveta nielen skvelý výkon, ale aj charakter, keď dal spolujazdcovi v úniku svoju fľašku s vodou. Práve Portugalec António Morgado ho napokon porazil v šprintérskom súboji o striebro.
Martin Sarvaš
Martin Svrček predviedol na MS športové gesto a vysmädnutému súperovi dal napiť zo svojej fľašky

Martin Svrček získal pre Slovensko bronzovú medailu na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike mužov do 23 rokov.

20-ročný Slovák však predviedol na 168,4 km dlhej trati s prevýšením 2000 metrov nielen obdivuhodný výkon, ale v závere pretekov ukázal aj charakter.

Do konca zostával v Glasgowe už len jeden okruh, keď si vysmädnutý Portugalec António Morgado vypýtal od spolujazdcov v úniku vodu, ale jeho súperi mu pomôcť nechceli.

Do cieľa zostávalo už iba šesť kilometrov, keď ako jediný z pätice jazdcov v úniku predviedol slovenský cyklista Martin Svrček športové gesto a ponúkol mu svoju fľašku.

Video momentu, keď Martin Svrček dal súperovi svoju fľašu s vodou:

Skupina so Svrčekom v tom čase prenasledovala osamoteného Francúza Axela Lauranca, ale keďže so Slovákom sa na čele nechceli jazdci striedať, Laurance získal po 26 km sóle dúhový dres majstra sveta.

Päťčlenná skupina tak bojovala už „len“ o striebro a bronz a v záverečnom šprinte to bol napokon práve Portugalec Morgado, ktorému Svrček pomohol, ktorý získal striebro pred slovenským cyklistom.

Martin Svrček šprintoval už z posledných síl a cieľovou čiarou prešiel na treťom mieste len o pár centimetrov pred Britom Jackom Rootkin-Grayom.

Svrček: Škoda, že chalani so mnou nechceli vyhrať

„Myslím si, že trať bola férová, technická a sústredená na výkonnosť, čo mi celkom sedí. Mali sme aj dážď, čo mám tiež rád, no a cítil som sa veľmi dobre,“ povedal po pretekoch Martin Svrček.

„Myslím si, že som bol jeden z tých najsilnejších. Škoda, že chalani so mnou v skupine nechceli vyhrať, ale chceli byť asi druhí.“

„Trošku ma to mrzí, ale určite po ťažkom roku a dlhšej pauze, čo som mal, som rád, ako to dopadlo.“

„Už minulý týždeň som si dal [pri tréningu] veľmi dobré čísla, takže iba mi to posunulo moju sebadôveru. A myslím si, že trošku som to aj čakal, veril som si a to je najdôležitejšie,“ dodal Svrček po zisku bronzu na Majstrovstvách sveta.

Aktuality

Včera 11:07 Prečo nemôžu pretekať cyklisti s defibrilátorom? Vysvetľuje lekár Belgickej cyklistickej federácie.

„Ak futbalista dostane arytmiu, môže sa zohnúť na kolená, ale neohrozí seba ani ostatných hráčov. Ak sa defibrilátor zapne, keď ide cyklista v zjazde v horskom priesmyku, môže spadnúť a ohroziť seba aj ostatných jazdcov,“ hovorí Kris Van der Mieren.

Včera 10:37 17-ročný americký supertalent Andrew August má ísť do Ineosu: Je to Remco s väčšou silou.

Andrew August odmietol ponuku zmluvy s americkým tímom Hagens Bermans Axeon. Zaujímalo sa oňho viacero WorldTour tímov a údajne je jeho prestup do Ineos Grenadiers blízko, ale zmluvu ešte nepodpísal. (GCN)

Včera 10:08 Shimano sťahuje 760-tisíc kľúk Ultegra a Dura-Ace kvôli viac ako 4500 prípadom zlyhania materiálu.

Zlyhanie materiálu kľúk Hollowtech viedlo k celkovo šiestim zraneniam, ktoré zahŕňali zlomeniny a vykĺbenia kostí či tržné rany.

21.09.2023 Nathan Van Hooydonck musí pre problémy so srdcom predčasne ukončiť profesionálnu kariéru.

Jazdec tímu Jumbo-Visma mal prednedávnom dopravnú nehodu po kolapse počas jazdy v dôsledku anomálie srdcového svalu.

 

21.09.2023 Len 19-ročný Joshua Tarling sa stal po suverénne najlepšej jazde Majstrom Európy v časovke.

Britský jazdec tímu Ineos absolvoval rovinatú 28,7 km dlhú časovku v čase 31:30 min s priemernou rýchlosťou 54,762 km/h. Na druhom a treťom mieste skončili  Stefan Bissegger (+42 s) a Wout van Aert (+43 s).

Zavrieť reklamu