Zranený Wout van Aert už trénuje na trenažéri a bol sa previezť aj na horskom bicykli

Pri páde na klasike Dwars door Vlaandren utrpel početné zranenia - sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a má aj prasknutú hrudnú kosť.

Wout van Aert (Visma-Lease a Bike) utrpel najhoršie zranenia zo všetkých pretekárov, ktorí skončili na zemi pri hromadnom páde na klasike Dwars door Vlaandren.

29-ročný Belgičan má sedem zlomených rebier, kľúčnu kosť a má aj prasknutú hrudnú kosť.

Po páde ho ihneď previezli do nemocnice, kde najprv podstúpil všetky potrebné vyšetrenia a následne bola potrebná aj operácia.

„Deväť dní po operácii a začínam sa opäť cítiť trochu ako ja. Dúfam, že sa čoskoro vrátim na bicykel, ale v tejto chvíli je mojou absolútnou prioritou úplné uzdravenie mojich zranení a zlomených kostí. Som vďačný za čas navyše, ktorý môžem stráviť so svojimi blízkymi,“ napísal Van Aert na svojom instagrame.

Hromadný pád na pretekoch Dwars door Vlaanderen:

Zrušil štart na Giro d’Italia

Wout van Aert minulý týždeň potvrdil, že zranenia ho prinútili upustiť od svojho očakávaného debutu na Giro d’Italia.

„Ahojte všetci. S radosťou vám môžem povedať, že sa mi darí. Zotavujem sa zo zranení po páde pri Dwars door Vlaanderen. Veľa mojich zranení je momentálne celkom dobrých, ale zlomené rebrá sú stále limitujúcim faktorom, takže v tejto chvíli nemôžem poriadne trénovať,“ informoval Belgičan.

„Pokúšal som sa urobiť svoje prvé zašliapnutia do pedálov, ale nie je to dosť dobré na tréning. Preto sme sa rozhodli neštartovať na Giro d’Italia. Je to veľká škoda a som naozaj sklamaný, že som zmeškal aj svoj druhý cieľ v sezóne, ale v tejto chvíli musím uprednostniť svoje zdravie a potrebujem dať svojmu telu čas na zotavenie.“

Van Aert začal najprv s prechádzkami, ľahkou jazdou na trenažéri a na Strave včera zdieľal aktivitu z hodinovej jazdy na horskom bicykli pri belgickom meste Herentals.

Svoju aktivitu popísal vtipnou poznámkou: „Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých som kedy kritizoval za to, že majú pod predstavcom príliš veľa podložiek.“ Pre zlomené rebrá musí byť totiž Van Aert pri jazde na bicykli v čo najvzpriamenejšej polohe.

Program pretekov Wouta van Aerta v roku 2024 je stále neistý, pretože dĺžka zotavenia sa zatiaľ nedá odhadnúť, no neúčasť na Gire mu otvára možnosť zúčastniť sa Tour de France.

14:39 Video: Ako sa rodilo víťazstvo Simče Kuchyňkovej v pretekoch svetového pohára v endure?

Pretekársky tím Okoeverywhere Racing prináša pohľad na ďalší súťažný víkend v pretekoch svetového pohára, ktoré sa uskutočnili v poľskom meste Bielsko-Biala, ktoré je už roky vyhlásenou enduro lokalitou.

13:32 Svetový pohár v zjazde v poľskom Szczyrku vyhral premiérovo Ronan Dunne, v ženách najrýchlejšou Marine Cabirou.

Okrem Íra boli v top 5 už iba francúzski pretekári. Najlepšie zo Slovákov zajazdil Rasťo Baránek, ktorý skončil na 34. mieste a postup do finále mu unikol len o 0,8 sekundy.

12:27 Dylan Groenewegen zvíťazil na belgickej klasike Okolo Limburgu a dočkal sa prvej výhry od januára.

Groenewegen bol tento rok už deväťkrát na pódiových priečkach, ale len dvakrát vyhral. Na pretekoch Okolo Limburgu skončil na druhom mieste Maurice Ballerstedt pred Arnaudom De Liem.

11:57 Video: Netflix zverejnil trailer na pokračovanie dokumentárnej série Tour de France: Unchained.

Na Netflixe bude dostupná od 11. júna 2024. V upútavke je zjavné, že séria sa zameriava nielen na samotné preteky, ale aj témy ako je doping a kontroverzné témy, vrátane konfliktu Juliana Alaphilippea so šéfom QuickStep-u Patrickom Lefevereom.

11:40 Detaily 16. etapy Giro d’Italia 2024: Dĺžka, prevýšenie a najväčší favoriti.

Po kráľovskej etape, ktorú suverénne vyhral Tadej Pogačar, nasleduje ďalšia horská etapa, v ktorej je pravdepodobný úspech úniku.