Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Lance Armstrong kritizuje súčasnú generáciu cyklistov: Čakáte sa, aby ste sa mohli objať, keď ste práve prehrali?

"Som ohromený touto generáciou cyklistov. V mnohých ohľadoch sú talentovanejší. Ale nie sú takí súťaživí ako sme boli my," hovorí Armstrong o súčasnej generácii cyklistov.
Martin Sarvaš
Lance Armstrong kritizuje súčasnú generáciu cyklistov: Čakáte sa, aby ste sa mohli objať, keď ste práve prehrali?

Aj napriek tomu, že sa priznal k dopingu, Lance Armstrong patrí svojim spôsobom medzi najväčšie legendy cyklistiky.

52-ročný Američan sa v súčasnosti venuje komentovaniu pretekov vo svojom podcaste The Move.

Armstrong pred pár dňami zverejnil video, v ktorom kritizuje súčasnú generáciu cyklistov a nedokáže pochopiť, ako je možné, že sa jazdci po prejazde cieľovou čiarou počkajú a víťaz sa objíma s porazenými.

„Som ohromený touto generáciou cyklistov. V mnohých ohľadoch sú talentovanejší. Ale nie sú takí súťaživí ako sme boli my,“ napísal Lance Armstrong v popise videa.

„V našej generácii sme boli omnoho menej priateľský. Táto generácia teraz, títo chlapci, pretekajú, ničia sa a niekto z nich prehrá. Chlap, ktorý vyhrá, čaká v cieli na ostatných a objímajú sa,“ hovorí Armstrong.

Situácia, ktorú Armstrong opisuje, sa samozrejme nedeje na každých pretekoch, ale stalo sa to na nedávnych pretekoch Milán – San Remo, ktoré vyhral Jasper Philipsen pred Michaelom Matthewsom a Tadejom Pogačarom.

Všetci traja pretekári sú dobrí priatelia, takže v cieli si pogratulovali a objali sa.

„Čo? Čakáte sa tam, aby ste sa mohli všetci objať, keď ste práve prehrali?,“ hovorí Armstrong.

„Nehovorím, že naša generácia je vzorom, ako to robiť alebo že by som na to bol pyšný. Je fajn vidieť tie priateľstvá, ale u nás to tak nebolo a nikdy mi to ani len nenapadlo.“

„Myslím si, že pretekanie v našej generácii bolo lepšie. Nie, že by sme sa neznášali. Nikdy mi nikto nespravil niečo, čo by ma viedlo k tomu, že by som si povedal ‚neznášam tohto hajzla‘, ale keď som si prečítal nejaký článok alebo citát, dalo sa to interpretovať takým spôsobom, že si vravím ‚no dobre, j*bať naňho‘,“ dodal Lance Armstrong.

Video vyjadrenia Lance Armstronga:

Aktuality

10:48 Video: Julian Alaphilippe daroval Mircovi Maestrimu dres z víťaznej etapy na Giro d’Italia.

Alaphilippe vyhral dvanástu etapu po 130 km v úniku a 11-kilometrovom sóle, pričom veľkú časť trasy prešiel v úniku len vo dvojici s Talianom Mircom Maestrim, a práve vďaka nemu dokázal ušetriť dostatok síl na záverečný víťazný útok.

10:22 Michael Kolář: Preteky ma už netrápia. Jazdím pre radosť, baví ma zdokonaľovať sa.

Manažér slovenského enduro tímu OKOEVERYWHERE a bývalý profesionálny cestný cyklista chce odovzdať svoje skúsenosti svojim zverencom a mladšej generácii.

09:30 Demi Vollering vyhrala dve zo štyroch etáp aj celkovú klasifikáciu pretekov Okolo Burgosu.

27-ročná Holanďanka pokračuje v skvelých výkonoch a po víťazstve celkového hodnotenia pretekov Vuelta España Femenina a Okolo Baskicka, si pripísala ďalšiu výhru na pretekoch Okolo Burgosu.

09:16 Sam Bennett vyhral štyri etapy aj celkové hodnotenie na pretekoch Štyri dni Dunkerque.

Okrem dvoch víťazstiev bol Bennett raz druhý a raz tretí. Na druhom mieste skončil celkovo len 22-ročný Francúz Paul Penhoët a tretí bol o rok starší Belgičan Jenno Berckmoes.

08:58 Na Giro d’Italia je dnes deň voľna. Pogačar vedie tak suverénne, že zvyšok Gira môže ísť už len ako tréning na Tour.

V celkovej klasifikácii sú priebežne na druhom a treťom mieste Geraint Thomas a Dani Martínez so stratou necelých sedem minút, takže Pogačarovi už fakticky stačí prísť v bezpečí do Ríma.

Zavrieť reklamu