Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tom Pidcock o šialenom sóle Pogačara na Strade Bianche: What the f*ck, what the f*ck…

"Cítil som sa, ako keby som išiel v grupette," opísal Pidcock svoje pocity po tom, ako zaútočil Tadej Pogačar 81 km pred cieľom.
Martin Sarvaš
Tom Pidcock na Strade Bianche 2024. Foto: Strade Bianche

Tadej Pogačar vyhral Strade Bianche po šialenom 81-kilometrovom sóle a minuloročný víťaz Tom Pidcock v úprimnom rozhovore po pretekoch opísal svoje pocity, keď Slovinec zaútočil.

„Ešte predtým, ako zaútočil, sa išlo na plný plyn. Jasné, že som to nečakal, ale keď zaútočil, tak si vravím, že ani nemá zmysel to skúšať. Cítil som sa, ako keby som išiel v grupette.“

„Všade okolo boli len ‚mŕtve telá‘ a ja som so svojim útokom čakal príliš dlho. Ak by som išiel skôr, mohol som byť druhý,“ opísal Pidcock, ktorý nakoniec skončil na štvrtom mieste.

„Ani nemám slov. Pretekali sme, ako keby sa išlo na starej trati, a pritom to bolo o 40 kilometrov dlhšie. Myslím si, že by to skončilo inak, ak by bola trasa kratšia.“

„Nonstop som musel do seba tlačiť jedlo, aby som mal energiu, keďže sa išlo už od začiatku naplno a teraz sa cítim, že už dnes do seba nedám žiadne jedlo,“ smial sa 24-ročný Brit.

„Keď Tadej zaútočil, tak si hovorím: ‚Čo do pekla sa to práve stalo?‘. Ani neviem, čo vám mám na to povedať.“

Na otázku, čo by Pogačarovi povedal na jeho útok 81 km pred cieľom Pidcock len stručne poznamenal: „What the f*ck, what the f*ck…“.

„Išlo sa mi dobre, ale príliš dlho som čakal na svoj útok. Bolo to veľmi ťažké, keďže 80 km pred cieľom sa pretekalo, ako keby bolo 8 km do cieľa. Snažil som sa neísť do červených čísel, keď sa všetci snažili útočiť a išli, ako keby sme na starej, kratšej trase.“

„Nikto už nemal nohy na to, aby reagoval. Boli to už len ‚mŕtve telá‘. Keby bolo 30-40 kilometrov po rovine, tak by sa to ešte dalo. Ale keď máte takú vzdialenosť v rovnakých podmienkach, aké tam boli, už to ani nie je pretekanie, len prežívanie,“ dodal Tom Pidcock.

Rozhovor s Tomom Pidcockom:

Aktuality

15:26 Decathlon dal do predaja repliky bicyklov Van Rysel RCR Pro tímu AG2R. Po pár hodinách boli vypredané.

V utorok pridal Decathlon do ponuky cestné bicykle, na ktorých pretekajú jazdci tímu Decathlon AG2R La Mondiale. S cenou 9000 eur boli vypredané už na ďalší deň.

11:39 Strávil som týždeň s Petrom Saganom na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Zavrieť reklamu