Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Tadej Pogačar prekonal dva historické rekordy pri neuveriteľnom výkone a výhre Strade Bianche

Pogačar zaútočil 81 km pred cieľom a svoje dvojhodinové sólo priviedol úspešne až do cieľa.
Martin Sarvaš
Strade Bianche 2024. Foto: Strade Bianche

Tadej Pogačar sa stal po druhýkrát v kariére víťazom legendárnej talianskej klasiky Strade Bianche po neuveriteľnom 81-kilometrovom sóle a útoku v štrkovom sektore Monte Sante Marie, takže posledné dve hodiny išiel na čele osamote.

25-ročný Slovinec svojim obdivuhodným výkonom, ktorý sa zapíše do histórie cyklistiky, tiež vytvoril dva rekordy.

Prvý v časovom rozdiele medzi prvým a druhým jazdcom na Strade Bianche, ktorý bol v tomto prípade 2:44 min a veľkým rozdielom tak prekonal doterajší historický rekord 42 sekúnd z roku 2012, kedy vyhral po 12-kilometrovom sóle Fabian Cancellara.

Druhý rekord vytvoril v dĺžke víťazného sóla, pričom v tomto prípade prekonal svoj vlastný rekord, keď v roku 2022 vyhral po takmer 50-kilometrovom sóle.

Pogačar tiež v budúcnosti môže vyrovnať a možno aj prekonať rekord v počte víťazstiev Strade Bianche. Momentálne má na konte dve výhry a najviac, trikrát, vyhral taliansku klasiku Fabian Cancellara.

Tohtoročná edícia Strade Bianche bola s 215 km dlhou trasou, vrátane 15 štrkových sektorov s dĺžkou 71 km, a prevýšením 3674 m, najnáročnejšou v histórii pretekov.

Pogačar zvíťazil s časom 5:19:45 hod a priemernou rýchlosťou 40,344 km/h takže išlo o druhé najrýchlejšie Strade Bianche v histórii.

 

Aktuality

15:26 Decathlon dal do predaja repliky bicyklov Van Rysel RCR Pro tímu AG2R. Po pár hodinách boli vypredané.

V utorok pridal Decathlon do ponuky cestné bicykle, na ktorých pretekajú jazdci tímu Decathlon AG2R La Mondiale. S cenou 9000 eur boli vypredané už na ďalší deň.

11:39 Strávil som týždeň s Petrom Saganom na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

Keď ma Mišo Kolář oslovil s ponukou ísť do Talianska na týždenné sústredenie, na ktorom bude aj Peter Sagan, nemohol som odmietnuť. Už len možnosť byť v prítomnosti takej legendy ako Peter je niečo, čo sa jednoducho neodmieta.

09:46 Video: Premrznutého Mattiasa Skjelmoseho museli odniesť v rukách pred koncom Valónskeho šípu.

Dánsky pretekár tímu Lidl-Trek odstúpil z ardénskej klasiky 40 km pred cieľom. Preteky poznačilo chladné a daždivé počasie, ktoré vyradilo mnohých favoritov a preteky dokončilo len 44 cyklistov zo 175 štartujúcich.

09:32 Stevie Williams bol najsilnejší v stúpaní Mur de Huy a na Valónskom šípe dosiahol najväčší úspech v kariére.

Britský jazdec tímu Israel-Premier Tech zaútočil 300 metrov pred cieľom a zvíťazil pred druhým Kevinom Vauquelinom (Arkéa-Samsic) a Maximom Van Gilsom (Lotto-Dstny).

Včera 12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

Zavrieť reklamu