Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Wout van Aert vyhral klasiku Kuurne-Brusel-Kuurne po 87-kilometrovom úniku s dvoma jazdcami

V záverečnom šprinte vedúcej trojice vyhral Van Aert pred Timom Wellensom a španielskym majstrom Oierom Lazkanom.
Martin Sarvaš
Wout van Aert vyhral klasiku Kuurne-Brusel-Kuurne po 87-kilometrovom úniku s dvoma jazdcami

Wout van Aert na pretekoch Kuurne-Brusel-Kuurne 2024. Foto: Team Visma | Lease a Bike

Wout van Aert sa stal víťazom belgickej klasiky Kuurne-Brusel-Kuurne a jeho tím Visma – Lease a Bike si tak, rovnako ako vlani, pripísal obe víťazstvá počas otváracieho víkendu jarných klasík, keďže Jan Tratnik vyhral v sobotu Omloop Het Nieuwsblad.

Van Aert v záverečnom šprinte vedúcej trojice porazil Tima Wellensa (UAE Emirates) a Oiera Lazkana (Movistar), ktorí skončili na druhom resp. treťom mieste.

29-ročný Belgičan si pripísal víťazstvo na pretekoch Kuurne-Brusel-Kuurne pri svojej premiére na tejto belgickej klasike.

Wout van Aert zaútočil z pelotónu už 87 km pred cieľom 196 km dlhých pretekov a pridali sa k nemu Wellens, Lazkano a Laurence Pithie (Groupama – FDJ), ktorý však neudržal vysoké tempo Van Aerta. Trojica na čele bola taká silná, že ju nedokázal pelotón dobehnúť ani počas zvyšných dvoch hodín.

Z hlavnej skupiny sa síce podarilo oddeliť ďalším dvom jazdcom – Matteo Jorgenson (Visma – Lease a Bike), Matej Mohorič (Bahrain – Victorious) – podarilo sa im priblížiť len na odstup dvoch minúť.

Pelotón sa neskôr spojil a po prejazde vedúcej trojice cieľom, bol v šprinte o štvrté miesto najrýchlejší tímový kolega víťaza Christophe Laporte.

Wouta van Aerta čaká najbližšie tri týždne sústredenie vo vysokej nadmorskej výške pred štartom na pretekoch E3 Saxo Classic, Gent-Wevelgem, Dwars door Vlaanderen, Okolo Flámska a Paríž Roubaix.

Záverečný šprint:

Výsledky Kuurne-Brusel-Kuurne 2024

Aktuality

12:11 RockShox predstavil novú vidlicu Psylo, ktorá je postavená na základoch Lyrik a Pike a stojí polovicu.

Táto vidlica je určená na trailové jazdenie, má byť postavená s ohľadom na nižšiu cenu a má novú patrónu DebonAir.

10:42 FMBA, Crankworx a jazdci sa dohodli na spoločných podmienkach ako zachovať najvyššiu úroveň slopestyle pretekov.

Po tom čo elitní slopestyle jazdci nenastúpili do pretekov v rámci Crankworx Rotorua sa začalo rokovať o tom, ako najvyššiu úroveň zachovať. Jazdci boli frustrovaní z podmienok, za ktorých ďalej neboli ochotní zúčastňovať sa pretekov.

Včera 16:28 Peter Sagan sa z Brazílie vrátil naspäť do Európy (+galéria).

Peter Sagan bol so svojím tímom Specialized Factory Racing na úvodnom kole Svetového pohára v horskej cyklistike v brazílskej Mairiporã. Vzhľadom na svoju formu a predchádzajúce zdravotné problémy sa rozhodol v pretekoch neštartovať. Nenastúpi ani do druhého kola svetového pohára, ktoré sa uskutoční už tento víkend, taktiež v Brazílii.

Včera 10:37 Dusty Days v Kálnici s účasťou svetových jazdcov!

V kálnickom bikeparku to bude v najbližších dňoch žiť a to poriadne. Uskutoční sa totoiž freeride akcia s názvom Dusty Days, na ktorú sú pozvaní tí najlepší svetoví jazdci!

15.04.2024 Video: Victor Koretzky sa po pretekoch v XCC pustil do tímového kolegu Vidaurre Kossmanna.

Pretekári tímu Specialized Factory Racing si mali po pretekoch v Short Tracku čo vysvetľovať. Úspešnejší z tejto dvojice Martin Vidaurre Kossmann skončil v sobotu na treťom mieste a Victor Koretzky obsadil 4. pozíciu, s ktorou očividne nebol spokojný.

Zavrieť reklamu