Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Jan Tratnik prešprintoval Politta a stal sa prvým slovinským víťazom Omloop Het Nieuwsblad

Nils Politt doslova dotiahol Tratnika na cieľovú rovinku po ich spoločnom úniku v záverečných deviatich kilometroch.
Martin Sarvaš

Záverečný šprint:

Jan Tratnik (Visma – Lease a Bike) sa stal víťazom otváracích pretekov jarnej klasikárskej sezóny Omloop Het Nieuwsblad. Je tiež prvým Slovincom, ktorý vyhral túto belgickú klasiku.

Tratnik zaútočil 9 km pred cieľom a pridal sa k nemu Nils Politt (UAE Emirates), ktorý „ťahal“ takmer stále na čele úniku vedúcej dvojice. V záverečnom šprinte už Politt nemal sily na šprint, a 34-ročný Slovinec bez problémov prešiel cieľom so zdvihnutými rukami.

V šprinte skupiny prenasledovateľov bol najrýchlejší tímový kolega víťaza Wout van Aert, ktorý tak skončil na treťom mieste.

Jan Tratnik, ktorý mal byť pôvodne len pomocníkom pre Van Aerta, si tak spravil pekný narodeninový darček, keďže len včera oslávil 34. narodeniny a zároveň bol jedným z najstarších pretekárov na Omloop Het Nieuwsblad.

Napriek tomu, že má 34 rokov, Tratnik dokázal, že je po dlhšej dobe vo výbornej forme, keďže posledné víťazstvo na pretekoch WorldTour dosiahol pred necelými štyrmi rokmi na Giro d’Italia v roku 2020, kde vyhral 16. etapu.

Tím Visma-Lease a Bike diktoval tempo počas celého dňa, pričom rozdelil pelotón už 130 km pred cieľom a zásadný zlom prišiel 50 km pred cieľom, keď sa na čele vytvoril šesťčlenný únik, v ktorom mali troch jazdcov – Van Aerta, Mattea Jorgensona a Christophe Laporteho.

Po krátkom, ale intenzívnom stúpaní Muur – Kapelmuur 17 km pred cieľom však dobehla skupina prenasledovateľov Jorgensona, ktorý išiel päť kilometrov na čele osamote, a po neúspešnom útoku Laporteho sa oddelila z vedúcej skupiny dvojica Politt a Tratnik, ktorá dotiahla svoj únik až do cieľa.

Výsledky Omloop Het Nieuwsblad 2024

<

Aktuality

Včera 16:39 43-ročný Alejandro Valverde suverénne vyhral gravelové preteky Svetového pohára La Indomable.

Valverde zvíťazil na 96-kilometrovej trati s prevýšením 2 400 m v španielskej provincii Almeria. Na druhom mieste skončil francúzsky jazdec Hugo Drechou (Groove Gravel) pred Portugalčanom Tiagom Ferreirom (Vouzela BH).

19.04.2024 Po Cape Epic potvrdzujú Števková s Krahulcovou výbornú formu aj na pretekoch 4 Islands, kde sú priebežne na 3. mieste (+ galéria).

Slovenské duo pretekárok Janka Keseg Števková s Martinou Krahulcovou nastúpili do ďalších etapových pretekov dvojíc, tentokrát v Chorvátsku na podujatí 4 Islands. V pretekoch sa im darí a zatiaľ v každej etape skončili na vynikajúcom 3. mieste!

19.04.2024 Video: Toto je trať 2. kola svetového pohára XCO v brazílskej Araxá.

Minulý týždeň odštartoval seriál svetového pohára v horskej cyklistike podujatiami XCC a XCO v brazílskej Mairiporã. Pretekári mali niekoľko dní na oddych a doladenie formy a už počas soboty a nedele sa môžeme tešiť na druhé kolo svetového pohára.

19.04.2024 Juan Pedro López je celkovým víťazom pretekov Okolo Álp, poslednú etapu vyhral Aurélien Paret-Peintre.

26-ročný Španiel si pripísal na talianskych etapových pretekoch svoje prvé profesionálne víťazstvo, keď vyhral tretiu etapu, a zároveň sa stal po prvýkrát víťazom celkovej klasifikácie.

19.04.2024 Fotogaléria: Ako Peter Sagan jazdil aj varil na tréningovom kempe vo Finale Ligure.

„Takto dobre som sa necítil už asi 10 rokov,“ povedal Peter pri našej poslednej spoločnej večeri. „Som naozaj rád, že sme sa tu stretli takáto skvelá partia a dúfam, že sa takto ešte stretneme.“

Zavrieť reklamu