Pozrite si zostrih najlepších momentov Viki Chladoňovej zo svetového šampionátu v českom Tábore.

Len 17-ročná Slovenka Viktória Chladoňová potvrdila, že v cyklokrose patrí medzi svetovú elitu a po zisku bronzu na majstrovstvách Európy získala bronz aj na svetovom šampionáte.

Chladoňová dosiahla pre Slovensko prvú medailu na cyklokrosovom svetovom šampionáte od roku 2008, kedy Peter Sagan získal striebro v Trevise.

„Som z toho neskutočne šťastná a veľmi sa teším, že sa mi podarilo získať bronz. Boli síce ťažké podmienky, ale išlo sa mi celkom dobre. Kľúčový bol ťažký dlhý výjazd, v ktorom sa rozhodlo. Snažila som sa ju [Gery] chytiť, ale už som na to nemala dostatok síl,“ povedala Chladoňová v rozhovore po pretekoch.

Najlepšie momenty Viktórie Chladoňovej na Majstrovstvách sveta v cyklokrose v Tábore:

Skvelá cyklokrosová sezóna Viktórie Chladoňovej

Chladoňová tak zakončila výborným výsledkom veľmi úspešnú cyklokrosovú sezónu, v ktorej sa jej podarilo vyhrať preteky Svetového pohára v Hoogerheide a stala sa tak prvou Slovenkou v histórii, ktorá zvíťazila v najprestížnejšej cyklokrosovej sérii pretekov.

Okrem víťazstva v Hoogerheide bola až trikrát druhá na Svetových pohároch – v Benidorme, Namure a Troyes.

Mimo výborných výsledkov na pretekoch Svetového pohára nebola na pódiových priečkach iba jedenkrát zo 17 cyklokrosových pretekov a v tejto sezóne tiež získala na Majstrovstvách Európy bronzovú medailu.

Okrem toho, minulý rok sa stala majsterkou Slovenska v XCO aj cyklokrose, skončila šiesta na pretekoch Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě a dvanásta na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v Glasgowe.