Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Viktória Chladoňová dosiahla obrovský úspech. Je prvou Slovenkou v histórii, ktorá vyhrala Svetový pohár v cyklokrose

Len 17-ročná slovenská pretekárka sa dočkala víťazstva na pretekoch Svetového pohára v Hoogerheide.
Martin Sarvaš
Viktória Chladoňová dosiahla obrovský úspech. Je prvou Slovenkou v histórii, ktorá vyhrala Svetový pohár v cyklokrose

Viktória Chladoňová na pretekoch Svetového pohára v Hoogerheide (1. miesto). Foto: UCI Cyclocross

Viktória Chladoňová dosiahla obrovský úspech a vyhrala cyklokrosové preteky Svetového pohára v Hoogerheide.

Po troch druhých miestach pri predošlých štartoch na pretekoch Svetového pohára sa tak konečne dočkala víťazného prejazdu cieľovou čiarou v kategórii junioriek.

Len 17-ročná Chladoňová sa stala prvou Slovenkou v histórii, ktorá vyhrala preteky Svetového pohára – najprestížnejšej série pretekov v cyklokrose.

Na druhom mieste skončila britská pretekárka Cat Ferguson so stratou 18 sekúnd na Chladoňovú a tretia finišovala Holanďanka Puck Langenbarg, ktorá prešla cieľom 1:27 min za slovenskou víťazkou.

Viktória Chladoňová má za sebou zatiaľ skvelú sezónu v cyklokrose, pričom okrem výborných výsledkov na pretekoch Svetového pohára nebola na pódiových priečkach iba jedenkrát zo 16 pretekov v tejto sezóne a na Majstrovstvách Európy získala bronzovú medailu.

„Dnes sa mi išlo vcelku dobre, aj keď to bolo veľmi ťažké. Hneď po štarte som sa trošku prepadla, ale snažila som sa dotiahnuť na Cat. Keď som ju mala, išli sme asi dve kolá spolu,“ povedala po pretekoch Viktória Chladoňová.

Víťazný prejazd Viktórie Chladoňovej na Svetovom pohári v Hoogerheide:

„Do záveru som sa snažila urobiť si dobrú pozíciu, čo sa podarilo. Podmienky boli náročné, v noci trať primrzla, a stuhnuté to držalo v tieni i počas našich pretekov. Na slnku sa to postupne topilo, takže človek bol neustále v strehu.“

„Z víťazstva sa nesmierne teším, a verím, že to dobre vyjde i budúci týždeň,“ dodala Chladoňová, ktorá už o týždeň odštartuje aj na Majstrovstvách sveta v cyklokrose v českom Tábore.

V kategórii junioriek štartovali aj dve ďalšie Slovenky: Sofia Ungerová skončila na 19. mieste a Dorota Vojtíšková o dve miesta nižšie.

Výsledky pretekov Svetového pohára v cyklokrose, Hoogerheide 2024 – juniorky

Aktuality

21:03 Fotogaléria: Pozrite si, ako vyzerali tréningy pred Strade Bianche 2024.

Jazdcov čaká 215 km dlhá trasa s prevýšením 3674 m a 15 štrkových sektorov s celkovou dĺžkou cez 71 km. Najväčšími favoritmi sú víťazi predošlých dvoch edícií Tadej Pogačar a Tom Pidcock.

13:43 Video: Šialený zostrih Sleeper Shreddit z pretekov svetového pohára v zjazde.

„Je to vonku! Najväčšiu zjazdová show na svete – svetový pohár sme zachytili na našich kamerách a posielame ho do sveta ako darček pre vás fanúšikov. Drifty, skoky, pády a atmosféra na to všetko sa v edite môžete tešiť. Prinášame vám 8 a pol minúty skutočného chaosu“ píše sa vo vyjadrení tvorcov editu.

13:14 Video: Slovenská zjazdová reprezentácia trénuje na blate vo Francúzsku.

Zjazdári odišli na juh Francúzska za ideálnymi podmienkami a skvelým počasím, avšak jazdia v blate a daždi.

12:09 Český enduro pretekár Vojta Bláha je novým členom Horsefeathers tímu.

Vojta Bláha je špičkový enduro pretekár a svoje schopnosti dokazuje nielen na pretekoch v Česku, ale aj vo svetovom pohári v disciplíne enduro. Od tejto sezóny bude Vojta jazdiť v oblečení a s doplnkami Horsefesthers.

11:21 Norco predstavilo nové modely Sight a Optic s high-pivot konštrukciou.

Trailové a enduro bicykle budú dostupné v karbónovom, ale aj hliníkovom prevedení s rôznymi veľkosťami kolies.

Zavrieť reklamu