Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Fotogaléria: Skvelé momenty z pretekov junioriek na cyklokrosových Majstrovstvách sveta v Tábore

Po zisku bronzu na majstrovstvách Európy si vybojovala len 17-ročná Viktória Chladoňová bronzovú medailu aj na svetovom šampionáte.
Martin Sarvaš
 Fotogaléria: Skvelé momenty z pretekov junioriek na cyklokrosových Majstrovstvách sveta v Tábore

Viktória Chladoňová dosiahla ďalší obrovský úspech a získala bronzovú medailu na cyklokrosových Majstrovstvách sveta v Tábore po skvelom výkone a súbojoch so silnými pretekárkami Céliou Gery a Cat Ferguson.

Úctyhodný výkon predviedla aj ďalšia slovenská juniorka Dorota Vojtíšková, ktorá prišla do cieľa na 13. mieste a Sofia Ungerová finišovala na 29. mieste.

Len 17-ročná Viktória Chladoňová je v poradí piatou rodáčkou zo Slovenska, ktorá získala na svetovom šampionáte v cyklokrose cenný kov. Ešte vo federálnej ére získal Peter Hric medzi juniormi bronz v roku 1983 a Ondrej Glajza sa stal majstrom sveta v roku 1984.

V ére samostatnosti získalo Slovensko na majstrovstvách sveta dve strieborné medaily. V roku 2006 bol druhý Róbert Gavenda a o dva roky neskôr Peter Sagan, ktorého zdolal v Trevise len Francúz Arnaud Jouffroy.

Skvelá cyklokrosová sezóna Viktórie Chladoňovej

Chladoňová tak zakončila výborným výsledkom veľmi úspešnú cyklokrosovú sezónu, v ktorej sa jej podarilo vyhrať preteky Svetového pohára v Hoogerheide a stala sa tak prvou Slovenkou v histórii, ktorá zvíťazila v najprestížnejšej cyklokrosovej sérii pretekov.

Okrem víťazstva v Hoogerheide bola až trikrát druhá na Svetových pohároch – v Benidorme, Namure a Troyes.

Mimo výborných výsledkov na pretekoch Svetového pohára nebola na pódiových priečkach iba jedenkrát zo 17 cyklokrosových pretekov a v tejto sezóne tiež získala na Majstrovstvách Európy bronzovú medailu.

Okrem toho, minulý rok sa stala majsterkou Slovenska v XCO aj cyklokrose, skončila šiesta na pretekoch Svetového pohára XCO v Novom Měste na Moravě a dvanásta na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v Glasgowe.

Výsledky Viktórie Chladoňovej v cyklokrosovej sezóne 2023/24

Aktuality

14:16 Tadej Pogačar ani Jonas Vingegaard sa nezúčastnia na pretekoch Vuelta a España 2024.

Aj keď by Pogačar mohol získať všetky tri tituly z pretekov Grand Tour v jednom roku, čo sa doposiaľ ešte nikomu nepodarilo, chce si oddýchnuť a ďalším najväčším cieľom bude zisk dúhového dresu majstra sveta.

13:41 Jonas Vingegaard je hrdinom Tour de France aj bez žltého dresu.

Tri mesiace pred štartom na Tour spadol a utrpel zlomeniny rebier, kľúčnej kosti a pneumotorax. V priebehu pár týždňov sa dokázal dostať do životnej formy, a aj keď zo zostavy tímu Visma vypadli kľúčoví domestici, Vingegaard predviedol neuveriteľné výkony.

Včera 14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

Včera 11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

Včera 10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

Zavrieť reklamu