Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Novinky

Bývalý manažér Lance Armstronga: Šéf UCI je kariérny politik, o cyklistiku sa nestará a viac sa zaujíma o selfie

"Najdôležitejšie pre neho je byť videný po boku dôležitých a vplyvných osobností," vyjadril sa Johan Bruyneel o prezidentovi UCI Davidovi Lappartientovi.
Martin Sarvaš
Bývalý manažér Lance Armstronga: Šéf UCI je kariérny politik, o cyklistiku sa nestará a viac sa zaujíma o selfie

Bývalý šéf tímu U.S. Postal Service, v ktorom jazdil aj Lance Armstrong, Johan Bruyneel, sa minulý týždeň veľmi úprimne a kriticky vyjadril na adresu prezidenta Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) Davida Lappartienta.

Bruyneel napísal svoj kritický komentár na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) po tom, ako Lappartient zverejnil video zo spoločnej jazdy s Tadejom Pogačarom.

„On je všade, tento posvätný všadeprítomný David! Najdôležitejšie pre neho je byť videný po boku dôležitých a vplyvných ľudí, pápeža, prezidenta Macrona, prezidenta Kórey, jeho priateľa Thomasa Bacha, Zlatej lopty, atď…,“ napísal Bruyneel.

59-ročný Belgičan tiež píše, že Lappartient robí všetko s jediným cieľom, a to stať sa prezidentom Medzinárodného olympijského výboru (MOV).

„To, čo mnohí vedia, ale nikto nikdy nepovie: o cyklistiku sa [Lappartient] veľmi nestará. Najhoršie na tom je, že v tom uspeje. Skôr či neskôr sa tam dostane. Medzitým cestuje po celom svete a vykonáva svoj tucet oficiálnych funkcií. Pol milióna eur ročne za nič v UCI Media,“ píše Bruyneel.

David Lappartient sa cyklistike venuje už niekoľko desaťročí, v roku 2017 sa stal prezidentom UCI a v roku 2022 dostal funkciu v rámci MOV, a v tom istom roku ho opäť zvolili ako prezidenta UCI. Okrem toho všetkého, minulý rok bol zvolený za predsedu francúzskeho olympijského výboru.

Lappartient je dosť aktívny na sociálnej sieti X, kde sa rád predvádza fotkami či videami s vplyvnými ľuďmi, či už zo športu alebo politiky.

„Hlavné je, aby bol na všetkých dôležitých udalostiach, kde sa dá odfotiť. Najvšadeprítomnejší prezident cyklistiky, ale čo už tento pán dokázal? Nič!“

„Jeho osobná politická kariéra a prezidentstvo v UCI je len jednoduchým krokom v jeho politickej eskalácii smerom k najvyššej úrovni MOV. Tento tweet si odložte na neskôr, o pár rokov vám poviem: Hovoril som vám to!,“ dodáva Johan Bruyneel.

Kritický komentár Johana Bruyneela:

Aktuality

Včera 17:37 Video: Laurenz Rex oslavoval priskoro a takmer prišiel o víťazstvo na klasike Le Samyn.

Tesne pred cieľovou čiarou už 24-ročný Belgičan zdvihol ruky z riadidiel a išiel oslavovať, keď ho zrazu dobehol António Morgado. Nakoniec sa však ukázalo, že Rex prešiel cieľovou čiarou ako prvý.

Včera 15:44 Rozhovor: V Bratislave slávnostne otvoria prvý špecializovaný CUBE Store na Slovensku.

Slávnostné otvorenie prebehne v sobotu 2. marca v priestoroch predajne na Hodonínskej ulici o 14. hod.

Včera 12:43 Fotogaléria: 50 úžasných fotografií a skvelých momentov zo Strade Bianche.

Na pretekoch Strade Bianche štartoval 9-krát aj Peter Sagan a dvakrát skončil druhý, ale ani raz sa mu nepodarilo vyhrať.

Včera 11:34 Peter Sagan je od olympiády ďaleko ako Bratislava od Paríža, píše Denník N.

Účasť na Olympijských hrách v Paríži bol hlavným cieľom Sagana po ukončení profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Musel by však dostať tzv. divokú kartu, keďže dostatok bodov na kvalifikáciu nezískal.

Včera 11:09 Na najťažšom Strade Bianche v histórii budú bojovať o ďalšie tituly Tadej Pogačar aj Tom Pidcock.

Trasa má až 215 km aj viac štrkových sektorov. Organizátori toskánskej klasiky by chceli, aby sa Strade Bianche zaradilo medzi cyklistické monumenty.

Zavrieť reklamu