Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

ZÁMOK K ROČNÉMU PREDPLATNÉMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 19,80€!
Inzercia

Päť vecí, bez ktorých by ste sa nemali vybrať na bicykel

Výlety na bicykli sú príjemnou formou aktívneho oddychu. Bez týchto piatich vecí si však jazdy na bicykli užijete len ťažko.
Biker
Päť vecí, bez ktorých by ste sa nemali vybrať na bicykel

Foto: Max Čistý

1. Vhodné oblečenie a kompletná výbava

Ak sa chystáte na bike aj teraz na jeseň, myslite na zásadné teplotné rozdiely. Navyše sú predpovede počasia v posledných mesiacoch veľmi kolísavé, čiže si so sebou vždy zbaľte nepremokavé oblečenie – pre prípad, že vás prekvapia silný dážď alebo búrka. Povinná súčasť výbavy sú prilba a slnečné okuliare.

2. Kontrola bicykla pred jazdou

Urobte ju vždy predtým, ako vyrazíte na cyklopotulky. Skontrolujte tlak v kolesách, a tiež to, či reťaz a brzdy fungujú tak, ako majú. Vyhraďte si na kontrolu dostatok času, aby ste z domu nevyrazili v strese.

3. Jedlo a pitie

Napiť sa pred jazdou neznamená vypiť dva litre vody na posedenie, stačí zopár deci. Radšej si vodu zoberte do jednej alebo dvoch cyklofliaš. Myslite tiež na svoju energiu, nezabudnite si zobrať so sebou napríklad banán, alebo energetickú tyčinku či gél.

4. Súprava na opravu defektu

Nikdy neviete, kedy vás prekvapí defekt. Môžete ho dostať počas krátkej cesty do práce, ale môže sa vám vyhýbať aj počas celej sezóny. Preto je ideálne mať vždy poruke súpravu na opravu defektu a náhradnú dušu.

5. Ostrý zrak

Ak nosíte dioptrické okuliare alebo kontaktné šošovky, nezabudnite si so sebou zobrať ich príslušenstvo. Jednoduchším a pohodlnejším riešením je však laserová operácia, vďaka ktorej budete vynikajúco vidieť bez okuliarov a šošoviek za každého počasia.

Najmodernejšie laserové operácie vo VESELY | Očná Klinika predstavujú ideálnu voľbu pre športovcov. Sú úplne bezbolestné, rýchle a maximálne bezpečné. K obľúbeným činnostiam vrátane väčšiny športových aktivít sa môžete vrátiť už na druhý deň po zákroku.

Viac informácií získate na: www.veselyok.com.

 

Aktuality

14:16 Tadej Pogačar ani Jonas Vingegaard sa nezúčastnia na pretekoch Vuelta a España 2024.

Aj keď by Pogačar mohol získať všetky tri tituly z pretekov Grand Tour v jednom roku, čo sa doposiaľ ešte nikomu nepodarilo, chce si oddýchnuť a ďalším najväčším cieľom bude zisk dúhového dresu majstra sveta.

13:41 Jonas Vingegaard je hrdinom Tour de France aj bez žltého dresu.

Tri mesiace pred štartom na Tour spadol a utrpel zlomeniny rebier, kľúčnej kosti a pneumotorax. V priebehu pár týždňov sa dokázal dostať do životnej formy, a aj keď zo zostavy tímu Visma vypadli kľúčoví domestici, Vingegaard predviedol neuveriteľné výkony.

Včera 14:02 Biniam Girmay po zisku zeleného dresu na Tour de France predĺžil zmluvu s tímom Intermarché do roku 2028.

„Intermarché-Wanty je pre mňa ako rodina. Výsledky dosiahnuté počas tejto Tour de France potvrdili, že je to pre mňa dokonalý tím na dosiahnutie mojich cieľov, s vysoko rozvinutou výkonnostnou štruktúrou, ale pri zachovaní rodinnej atmosféry,“ povedal Girmay.

Včera 11:54 Víťazný bicykel Tour de France 2024: Colnago V4Rs Tadeja Pogačara s extrémne širokými plášťami a extrémne krátkymi kľukami.

Nikto iný nemal na Tour de France širšie plášte ako Tadej Pogačar. Pozrite si detaily a celú špecifikáciu Colnaga V4Rs Tadeja Pogačara na Tour de France 2024.

Včera 10:55 Koľko peňazí zarobili tímy na prémiách Tour de France? Tím UAE s Tadejom Pogačarom získal cez 800-tisíc eur.

Na Tour de France sa rozdelilo na prémiách takmer 2,3 milióna eur. Veľkým prekvapením bol tím Intermarché-Wanty, ktorý má jeden z najmenších rozpočtov v kategórii WorldTour, ale vďaka úspechom Biniama Girmaya skončil ako štvrtý najlepšie zarábajúci tím na Tour de France.

Zavrieť reklamu