Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Inzercia

Päť vecí, bez ktorých by ste sa nemali vybrať na bicykel

Výlety na bicykli sú príjemnou formou aktívneho oddychu. Bez týchto piatich vecí si však jazdy na bicykli užijete len ťažko.
Biker
Päť vecí, bez ktorých by ste sa nemali vybrať na bicykel

Foto: Max Čistý

1. Vhodné oblečenie a kompletná výbava

Ak sa chystáte na bike aj teraz na jeseň, myslite na zásadné teplotné rozdiely. Navyše sú predpovede počasia v posledných mesiacoch veľmi kolísavé, čiže si so sebou vždy zbaľte nepremokavé oblečenie – pre prípad, že vás prekvapia silný dážď alebo búrka. Povinná súčasť výbavy sú prilba a slnečné okuliare.

2. Kontrola bicykla pred jazdou

Urobte ju vždy predtým, ako vyrazíte na cyklopotulky. Skontrolujte tlak v kolesách, a tiež to, či reťaz a brzdy fungujú tak, ako majú. Vyhraďte si na kontrolu dostatok času, aby ste z domu nevyrazili v strese.

3. Jedlo a pitie

Napiť sa pred jazdou neznamená vypiť dva litre vody na posedenie, stačí zopár deci. Radšej si vodu zoberte do jednej alebo dvoch cyklofliaš. Myslite tiež na svoju energiu, nezabudnite si zobrať so sebou napríklad banán, alebo energetickú tyčinku či gél.

4. Súprava na opravu defektu

Nikdy neviete, kedy vás prekvapí defekt. Môžete ho dostať počas krátkej cesty do práce, ale môže sa vám vyhýbať aj počas celej sezóny. Preto je ideálne mať vždy poruke súpravu na opravu defektu a náhradnú dušu.

5. Ostrý zrak

Ak nosíte dioptrické okuliare alebo kontaktné šošovky, nezabudnite si so sebou zobrať ich príslušenstvo. Jednoduchším a pohodlnejším riešením je však laserová operácia, vďaka ktorej budete vynikajúco vidieť bez okuliarov a šošoviek za každého počasia.

Najmodernejšie laserové operácie vo VESELY | Očná Klinika predstavujú ideálnu voľbu pre športovcov. Sú úplne bezbolestné, rýchle a maximálne bezpečné. K obľúbeným činnostiam vrátane väčšiny športových aktivít sa môžete vrátiť už na druhý deň po zákroku.

Viac informácií získate na: www.veselyok.com.

 

Aktuality

08.12.2023 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

08.12.2023 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

08.12.2023 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

08.12.2023 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

08.12.2023 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu