Pridajte sa k predplatiteľom

Biker.sk

MULTIKĽÚČ K DVOJROČNéMU PREDPLATNĚMU ČASOPISU BIKER IBA ZA 39,80€!
Inzercia

Bicyklovať sa dá v každom počasí

Ten, kto prepadol cestnej cyklistike, vie, že oblečenie je polovica zážitku. Rovnako platí, že neexistuje zlé počasie na bicykel, len zle oblečený cyklista.
Biker
Bicyklovať sa dá v každom počasí

Logicky z toho vyplýva, že sa v sedle na dvoch kolesách musíte cítiť komfortne, čiže byť v suchu a teple.

Vhodné oblečenie a jeho správna kombinácia sú zaručený recept na pohodlie pri jazdení za každého počasia. Poradíme vám, ako sa obliecť na bicykel počas chladnejších dní.

Na jeseň a na jar treba vrstviť

Výbavu cyklistického oblečenie treba na jar a na jeseň doplniť dresom s dlhými rukávmi alebo návlekmi na ruky.

Radosť vám v chladnejšom počasí urobí aj cyklovesta odolná proti vetru, aby vás neprefúklo. Výhodou tejto kombinácie je, že ak sa oteplí, môžete sa vyzliecť.

Pod dres sa opäť núka funkčná spodná bielizeň. Metóda „vrstvenia“ tenkého športového oblečenia má podstatu v rýchlom odvádzaní vlhkosti.

Odporúčame radšej viac tenkých vrstiev, ako menej hrubých. Pri nižších teplotách je potrebné chrániť aj dolné končatiny a siahnuť po návlekoch alebo dlhých cyklistických nohaviciach. Tie môžu byť tenšie alebo teplejšie, prípadne vybavené vrstvou odolnou proti vetru.

Aj v zime sa dá, ak ste v suchu a teple

Ak vás od cestnej cyklistiky neodradia ani zima a sneh, nezabudnite na poctivé vrstvenie oblečenia. Navyše odporúčame teplé cyklistické bundy, ktoré sú nepremokavé.

Hrubší zateplený materiál je stále priliehavý a ochráni vás aj pred veľmi chladným počasím. Alternatívou na zimu je tiež cyklistická termobielizeň.

Netreba zabúdať ani na kvalitnú čiapku, ktorá sa dá nosiť pod prilbou, odvádza vlhkosť a udržuje hlavu v teple.

Ruky zase ochránia zateplené cyklistické rukavice.

V zime a v daždi chcete mať v suchu a teple aj chodidlá. Je preto rozumné siahnuť po nepremokavých neoprénových návlekoch na tretry.

Vrch tela ochránite pláštenkou z tenkého a nepremokavého materiálu.

Pri cyklistike platí, že čím máte viac odjazdených kilometrov, tým máte väčšie skúsenosti.

Nezaskočí vás na cestách žiadne počasie a radosť nepokazia nepredvídateľné okolnosti.

Nezabúdajte ani na bezpečnosť, viditeľnosť a adekvátne osvetlenie počas celého roka a za každého počasia.

Nezabúdajte na pitný režim
Po dobrej cyklistike sa treba aj primerane osviežiť a hydratovať. Ochutnajte novinku Zlatý Bažant Radler 0,0% Melón bez pridaného cukru. Sladkosť pochádza výhradne z ovocnej šťavy, ktorá sa primiešava počas varenia bez pridania ďalšieho cukru do nealkoholického piva zo 100 % slovenských surovín. Radler neobsahuje ani umelé farbivá, konzervanty, a už vôbec nie alkohol. Preto si ho môžete vychutnať kedykoľvek počas dňa a objaviť v ňom lahodnosť ovocia, horkosť piva a kus skvelých zážitkov, ktoré so sebou prináša aj cestná cyklistika. 

Aktuality

15:32 Shimano prešetruje moderné otroctvo u jedného zo svojich dodávateľov v Malajzii.

Spoločnosť Shimano uviedla, že na základe správy britského denníku Telegraph vyšetruje, že jeden z jej dodávateľov v Malajzii uplatňuje na svojich zamestnancov princípy, ktoré sú „podobné modernému otroctvu“.

14:55 Wout van Aert zajtra odštartuje cyklokrosovú sezónu na pretekoch Exact Cross v Essene.

29-ročný Belgičan absolvuje svoje prvé preteky na cyklokrosovom bicykli v sezóne 2023/24 a na štarte bude najväčším favoritom, keďže väčšina cyklokrosovej elity sa bude pripravovať na nedeľné preteky Svetového pohára vo Val di Sole.

14:31 Maciej Bodnar bol celú kariéru po boku Sagana. Bol jedným z najväčších tichých hrdinov pelotónu, hovorí Peter Sagan.

38-ročný poľský špecialista na časovky a verný domestik Petra Sagana oznámil, že po 17 rokoch končí s profesionálnou cyklistikou.

12:00 Video: Jeden z najrýchlejších zjazdárov sveta Finn Iles si užíva jazdenie mimo sezóny.

Žiadny plán, žiadne merané jazdy, žiadny tlak v deň pretekov… Mimo sezóny si pretekár potrebuje oddýchnuť. To však neplatí, ak ste Finn Iles! Lokál z Whistleru si vyhrnul rukávy, dal dokopy štáb a odcestoval do rezortu Sun Peaks, kde vytvorili a natočili skutočné majstrovské dielo. Užite si to!

11:42 Poznáme termíny iXS European Downhill Cup.

Seriál pretekov Európskeho pohára v zjazde iXS European Downhill Cup sa teší čoraz väčšej popularite. Nás nesmierne teší, že celkovým víťazom seriálu sa v uplynulom ročníku stal Adam Rojček a veríme, že na tieto úspechy nadviaže aj v nasledujúcej sezóne.

Zavrieť reklamu